دیده بان حقوق حیوانات
: عکسی از لحظه شکار خرس، موجب دستگیری شکارچی آن در شهرستان علی آبادکتول استان گلستان شد.‏


به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، ماموران انتظامی علی آبادکتول پس از مشکوک شدن به فردی به ارتکاب جرم خرید و فروش مواد مخد ر ، وی را دستگیر و پس از بررسی عکس های تلفن همراهش مشاهده کردند که وی در منطقه ای جنگلی با یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، یک قلاده خرس را شکار کرده و با لاشه این جانور، عکس یادگاری گرفته است.


مأموران انتظامی، این موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان علی آبادکتول اطلاع دادند و در جریان بازجویی از وی توسط محیط بانان، او اعتراف کرد که خرس را در منطقه ‘بالاچلی’ شهرستان علی آبادکتول شکار کرده است.
متهم پس از تشکیل صورت جلسه تخلف، تحویل مقامات قضائی شد.بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، طی آذر ماه گذشته ۹ شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان دستگیر شدند.


یگان حفاظت پارک ملی گلستان، متخلفان را به اتهام ارتکاب شکار غیرمجاز پستانداران، زنده گیری پرندگان و تعلیف غیرمجاز دام دستگیر و به مراجع قضائی تحویل دادند.همچنین در این مدت ۳۱ مورد تلفات وحوش در جاده پارک ملی گلستان اتفاق افتاده که بیشترین موارد آن مربوط به کلاغ، گراز، شغال، روباه، سمورسنگی، سهره جنگلی و یک مورد آهوی نر نابالغ بوده که در تصادف جاده ای تلف شده است.


منبع:دیده بان حقوق حیوانات