- مریم اصلانی: برای بسیاری از ما شاید نام رومانی مترادف باشد با ترانسلوانیا، زادگاه یکی از مخوف‌ترین مخلوقات دنیای فانتزی کنت دراکولا، اما این کشور مناظر و چشم‌اندازهای زیبای بی‌شماری نیز دارد که این بار در زومیت به سراغ آنها آمده‌ایم.

گردشگرانی که به این کشور اروپایی سفر می‌کنند، از دیدن چشم اندازهای زیبا، مناظر مبهوت کننده، جنگل‌های انبوه و البته قلعه‌های باشکوه آن که ماجراهای فراوانی را در قلب سنگی خود پنهان کرده‌اند، غرق حیرت و دستخوش احساسی از شور و هیجان می‌شوند.

رومانی که از پیشینه‌ی تاریخی غنی از دوران قرون وسطی برخوردار است، دارای کاخ‌های سلطنتی و قلعه‌های متنوعی در گوشه و کنار کشور بوده که در مراحل مختلف مرمت و تعمیر هستند. وقتی که نام قلعه آن هم در رومانی به میان می‌آید، ناخودآگاه به یاد کنت دراکولایی می‌افتیم که ساکن ترانسیلوانیا بود. هر چند شاید به نظر برسد که دراکولا مخلوق خیالی برام استوکر است، اما در تاریخ این کشور و در منطقه‌ی والاچیا (Wallachia)، فردی به نام "Vlad Tepes"، (ولاد تپس یا تپش ملقب به ولاد سوم) زندگی می‌کرده که با اعمال و جنایاتش الهام بخش خلق این شخصیت بوده است.

از سوی دیگر در این کشور انبوهی جنگل بکر و دست نخورده نیز وجود دارد که منزل‌گاه خرس‌های قهوه‌ای اروپایی است، جایی که بی‌شک مقصد مورد علاقه‌ی عاشقان طبیعت و فضاهای سبز است.کوهستان کارپِتیا که در بخش مرکزی این کشور قرار گرفته، در متفاوت بودن مناظر و چشم اندازهای تماشایی این منطقه نقشی بسزا دارد.

در ادامه همراه با شما سفری تصویری خواهیم داشت به گوشه و کنار این کشور زیبا.


آبشار بیگار، (Bigar)


تونل عشق


باتلاق خزه‌ای


کوهستان باسِگی، (Busegi)
ترانسفاگاراشان (Transfagarasan)، ترانسلوانیا


صبحی مه‌آلود و پاییزی، دهکده‌ی بیه‌تان (Biertan)


چاهلو (Ceahlau)
مارامورِز (Maramures)


مزارع گل‌های آفتابگردان


بِرَن (Bran)، قلعه‌ی کنت دراکولا


قلعه‌ی کوروین (Corvin)


کوهستان رادنی‌آی (Rodnei)
قلعه‌ی پِلیس (Peles)


دِچِبال (Decebal)


پارک ملّی رِتِزات (Retezat)، کارپِتیانز(Carpathians)


کوه‌های آپوزِنی (Apuseni)


بعدازظهری بهاری در تپه‌های اطراف دهکده‌ی هولباف (Holbav)


بارسوف (Barsov)


جاده‌ی کوهستانی


سیگی‌شُوارا (Sighisoara)


آبشار بوسنیتا (Beusnita)


صومعه‌ی پریسلوپ (Prislop)


منبع : برترینها