به گزارش زیست آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: براساس تفاهم نامه سه جانبه جمعیت هلال احمر، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و سازمان حفاظت محیط زیست که 27 آذر در آیین نکوداشت داوطلبان امضا می شود، از توان داوطلبان هلال احمر برای حفظ محیط زیست، جنگل ها و سالم سازی آب استفاده می شود.

وی در تشریح برنامه های سازمان داوطلبان هلال احمر به مناسبت هفته داوطلب ( 15 تا 21 آذرماه ) گفت: در حال حاضر فعالیت های داوطلبانه و خدمات در 4 هزار خانه داوطلب ارایه می شود و با توجه به اینکه در ماه صفر قرار داریم داوطلبان عاشورایی فعالیت های داوطلبانه بسیار گسترده ای را انجام داده اند.

*** برگزاری مراسم با حضور مهمانان ویژه

رافع گفت: آیین نکوداشت داوطلبان روز پنجشنبه 27 آذر در سالن همایش های وزارت کشور برگزار می شود و در این مراسم ' الحاج اس سی ' دبیرکل فدراسیون صلیب سرخ جهانی و جمعیت های ملی، معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و حدود 600 نفر از خیرین و داوطلبان هلال احمر برگزار می شود.

*** امضای تفاهم نامه سه جانبه

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: در راستای انجام فعالیت های بشردوستانه و نوع دوستانه، تفاهم نامه همکاری سه جانبه با عنوان ' داوطلبان پیشگامان حفاظت محیط زیست' بین سازمان جمعیت هلال احمر و دبیر کل فدراسیون بین الملل صلیب سرخ و سازمان محیط زیست منعقد می شود تا از توان داوطلبان برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، اجرای پروژه درختکاری، و حفاظت از جنگل ها استفاده شود.

*** رونمایی از سایت و شبکه اجتماعی سازمان داوطلبان

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر همچنین از رونمایی سایت و شبکه اجتماعی ' خانه امید داوطلب ' خبر داد و گفت: این سایت و شبکه اجتماعی 27 آذر با حضور دبیرکل فدراسیون بین المللی صلیب سرخ به طور رسمی کار خود را آغاز می کند و افرادی که مایل به عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر هستند می توانند از طریق این سایت نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام کنند.

*** عضویت داوطلبانه ایرانیان خارج از کشور از 27آذرماه به صورت آنلاین

رافع با اشاره به امکان عضویت داوطلبانه ایرانیان خارج از کشور در جمعیت هلال احمر افزود: تمامی ایرانیان خارج از کشور می توانند از 27 آذرماه با مراجعه به سایت سازمان داوطلبان به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر درآیند.