پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به کوهستان آونج از مناطق آزاد جنوب اردستان و شنیده شدن صدای شلیک گلوله در کوه، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محل مذکور شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردستان در این باره گفت: محیط بانان پس از اعزام به محل اقدام برقراری راه بند در مسیر خروج از سمت روستای بیدشک و کنترل خودروهای عبوری نمودند.
حسین شواخی اظهار داشت: در این بین یک خودروی هیوندای سانتافه زمانی که به پست بازرسی محیط بانان می رسد توقف نکرده و با سرعت اقدام به فرار می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردستان گفت: مامورین بلافاصله سوار بر خودرو شده و به تعقیب خودروی هیوندا می پردازند اما خودروی مذکور بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان به فرار خود ادامه می دهد.
شواخی افزود: تعقیب و گریز طولانی از روستای بیدشک در بخش برزاوند اردستان تا شهر سجزی در نزدیکی اصفهان ادامه می یابد.
محیط بانان حین تعقیب با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و طی هماهنگی ایجاد شده مامورین نیروی انتظامی در وروی شهر سجزی مسیر را مسدود و خودوری سانتافه را متوقف نمودند.
پس از رسیدن محیط بانان بازرسی از خودروی متخلف آغاز و در جریان تفتیش درون خودرو یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ ، تعداد ۷ عدد فشنگ گلوله زنی، مقادیری گوشت متعلق به قوچ وحشی، دوربین، کوله پشتی و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
در این زمینه یک نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مقامات قضایی معرفی گردید.
منبع خبر :پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران