به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران،

اسماعیل میرانزاده با اعلام این خبر گفت: روز گذشته طی تماس تلفنی شهروندی مبنی بر وجود دو راس حیوان وحشی در کانالی در حوالی جنگل سرخه حصار بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تجهیزات کامل به محل اعزام شدند.


وی با اشاره به اینکه ماموران دو راس میش وحشی را در این کانال مشاهده کردند افزود: ماموران سریعا وارد عمل شده و اقدام به زنده گیری این دو حیوان کردند و سرانجام موفق شدند این دو میش را سالم زنده گیری کرده و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل کردند.

میرانزاده اظهار داشت: پس از اطمینان از سلامت این دو میش به پارک ملی سرخه حصار منتقل و در زیستگاه طبیعی خود رها سازی شدند.

وی با اشاره به اینکه پارکهای ملی خجیر و سرخه حصار از قدیمیترین پارکهای ملی دنیا بوده و ویژگی بارز آنها در سطح ملی و منطقه ای نزدیکی به پایتخت کشور می باشد تصریح کرد: این دو پارک زیستگاه قوچ و میش البرز مرکزی بوده و با توجه به نزدیکی این پارکهای ملی به پایتخت بخشهایی از زیستگاه این حیوانات در دهه های قبل بدون رعایت ملاحضات زیست محیطی مورد دخل و تصرف قرار گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تاکید بر اینکه با تنگ شده زیستگاه حیوانات وحشی حضور آنها در حاشیه مناطقی که فاقد شرایط مطلوب زیستی می باشند اجتناب ناپذیر است خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را سریعا به حفاظت محیط زیست استان تهران با شماره های 77359564 و 4-77355781 اطلاع دهند.