فرارو: "گراز زگیل‌داری" که مورد حمله یک یوزپلنگ جوان قرار گرفته بود با شهامت و تصمیم گیری به موقع توانست از مهلکه جان سالم به در ببرد.

به گزارش کترز، "استیو پورتر" عکاس حیات وحش که برای عکاسی به منطقه حفاظت شده پارک "کروگر" در افریقای جنوبی رفته بود با صحنه باورنکردنی از حمله یک یوزپلنگ به گراز زگیل دار مواجه شد.

گراز زگیل دار که به گراز وحشی نیز معروف است با سر بزرگ و پاهای کوتاه یکی از تر و فرزترین چهارپایان افریقاست که شکار او برای یوزپلنگ هم ساده نیست. او در صورتی که مورد حمله قرار گیرد یا احساس خطر کنند می‌توانند به خوبی از خود دفاع کنند. نرها با حرکت سر خود از پایین به سمت بالا و با استفاده از دندانهای تیز خود زخمهای بدی به دشمن وارد می‌کنند و ماده‌ها که دندانها بزرگ ندارند با دهان بزرگ خود گاز می‌گیرند.

با این وجود یک یوزپلنگ جوان در پارک کروگر تصمیم به شکار این حیوان گرفت و به آرامی خود را به او نزدیک کرد. عکاس که اتفاقی شاهد این صحنه بود گفته که در ابتدا یوزپلنگ با گام های بلند خود چیزی نمانده بود که به گراز برسد اما در یک لحظه گراز حرکتی چرخشی انجام داده و درست در مقابل او قرار می گیرد. حیوان ریزنقش تصمیم می گیرد شانس خود را امتحان کند و به سمت یوزپلنگ حمله کند. یوزپلنگ که کاملا غافلگیر شده از ترس پا به فرار می گذارد و گراز به دنبال او چند متری حرکت می کند. عکاس گفته این یوزپلنگ خیلی زود به خود می‌آید اما دیگر دستش به گراز نمی رسد.منبع : برترینها