۹ آذر ۱۳۹۳

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از نمایندگان برای امضای نامه ساخت جاده در جنگل ابر، مرا فریب دادند تا نامه ۱۵۱ نفری به رئیس جمهوری را امضا کنم اما از دولت می‌خواهم با ساخت جاده موافقت نکند.
کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، با بیان اینکه کسانی که برای نامه درخواست از رئیس جمهوری برای ادامه ساخت جاده در جنگل ابر امضا جمع می‌کردند نمایندگان استان‌های شمالی بودند، افزود: من هیچ اطلاعی از متن دقیق نامه نداشتم و بدون اینکه مسیر را بدانم با اعتمادی که به همکارانم داشتم آن را امضا کردم.
وی بابیان اینکه طبق اصل ۵۰ قانون اساسی صیانت از عرصه‌های طبیعی و محیط زیست از وظایف ذاتی نمایندگان است و افزود: عضو فراکسیون محیط زیست مجلس هستم و ارزش خاصی برای محیط زیست و جنگل قائلم؛ بنابراین کاملا با این اقدام مخالفم.
پیرموذن تاکید کرد: اگر روند قطع درختان در شمال کشور ادامه یابد تا ۶۰ سال آینده دیگر هیچ درختی در این مناطق وجود نخواهد داشت و متاسفانه برخی اصلا به این موضوع اهمیت نمی‌دهند.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: من نمی‌توانم امضای خود را پس بگیرم اما در جلسه‌ای به خانم ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست کشور مخالفت خود را با این اقدام اعلام و از دولت محترم هم درخواست می‌کنم که با چنین اقدام ضد محیط زیستی موافقت نکند. امیدورام هرآنچه به مصلحت اهالی این منطقه است ملاک عمل دولت قرار گیرد.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران