آموزش جلوگیری از جیغ زدن کاکاتو

همونطور که میدونید جیغ های کاکادو معروفه .. این جیغ زدن دلایل زیادی میتونه داشته باشه که یکی از این دلایل تنها شدن هست . وقتی صاحب طوطی به هر دلیلی طوطی رو برای یه مدت تنها میذاره و یا جایی میره که در دید طوطی نیست ، کاکاتو جیغ میزنه .. تو این آموزش صاحب کاکاتو ( mila ) به طوطی خودش یاد داده که وقتی از اتاق بیرون میره و کاکاتو تنها میشه با جیغ زدن نمیتونه توجهش رو جلب کنه ..


همونطور که در کلیپ مشاهده میکنید ، صاحب کاکاتو از اتاق بیرون میره و میلا برای اینکه صاحبش رو به اتاق برگردونه، جیغ زدن رو شروع میکنه .. در کنار این جیغ زدن ، کلماتی رو هم که یاد گرفته تکرار میکنه تا شاید بتونه توجه صاحبش رو با صحبت کردن جلب کنه و سریع متوجه میشه که جیغ زدن فایده ای نداره ..

یکبار دیگه جیغ میزنه اما کسی به سمتش نمیره .. پس دوباره شروع میکنه به صحبت کردن تا ببینه اینکارش باعث میشه صاحبش به سمتش برگرده ؟!

صاحب کاکاتو حرفی مد نظرش هست که میخواد وقتی طوطی این حرف رو تکرار کنه به سمت طوطی بره ... کاکاتو حرفی رو که صاحبش منتظر شنیدنش هست رو تکرار میکنه ( wanna play یا میخوای بازی کنی ؟ )

و صاحبش بهش جواب میده و به سمتش میره و بهش جایزه میده ..

این تمرین ممکنه زمان بر باشه ، پس لطفا صبور باشید

نکته : این روش برای همه ی طوطی های سخنگوی دیگه ای که با تنها شدن جیغ میزنن مثل کاسکو ، ملنگو ، شاه طوطی و ... هم میتونه موثر باشه

موفق باشید