عاملین شکار غیرمجاز پنج عدد دراج در رامهرمز دستگیر شدند

۲۶ آبان ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز جمعه ۱۳۹۳/۸/۲۳ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان رامهرمز در استان خوزستان حین گشت و کنترل عرصه های طبیعی در جریان حضور یک خودروی سمند مشکوک در منطقه قرار گرفتند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان رامهرمز در این باره گفت: محیط بانان به دلیل بعد مسافت و وسعت منطقه از پاسگاه انتظامی سلطان آباد رامهرمز تقاضای کمک نمودند. با حضور و همکاری مامورین نیروی انتظامی خوردروی سمند متوقف شده و مامورین به تفتیش خودرو پرداختند.
حسن آقاشیرمحمدی افزود: در جریان بازرسی از این خودرو لاشه پنج عدد پرنده حمایت شده دراج به همراه دو قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط و دو متهم نیز در این رابطه دستگیر شدند.

تصویر لاشه پنج عدد پرنده حمایت شده دراج کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در شهرستان رامهرمز خوزستان

رئیس اداره محیط زیست شهرستان رامهرمز در این باره گفت: متهمین پس از بازداشت و تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم تحویل مراجع قضایی شدند.
حسن آقاشیرمحمدی از فرمانده و مامورین پاسگاه انتظامی سلطان آباد رامهرمز بابت همکاری های بی دریغ با اداره محیط زیست این شهرستان در برخورد با متخلفین زیست محیطی تشکر و قدردانی نمود.
دراج از گونه های حمایت شده کشور به شمار می رود و بر اساس مصوبه هیات وزیران در حال حاضر جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار هر قطعه دراج مبلغ چهار میلیون ریال تعیین شده است.