معاون پایش و نظارت محیط زیست استان اصفهان، امروز طی نامه ای به معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در تهران، برپایی سیرک حیوانات در این استان را ممنوع اعلام کرد.


به گزارش زیست آنلاین به نقل از مهر دکتر سعید یوسف پور مدیر کل سابق اداره حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری که چند ماه پیش با اعلام ممنوعیت برپایی سیرک حیوانات در این استان، آغازگر موج ممنوعیت سیرک حیوانات در استانهای کشور شده بود و چندی است، حالا در سمت معاون پایش و نظارت اداره حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: اداره حفاظت محیط زیست اصفهان بنا بر رسالتی که برای جلوگیری از آزار و اذیت حیوانات دارد و با توجه به اینکه انجام نمایش توسط حیات وحش در سیرکها مستلزم انواع آزار از قبیل جداسازی از طبیعت، تنبیه بدنی، تحمل گرسنگی و اسارت و شرطی کردن آنهاست که اخلاقا و شرعا ناپسند است ، از این پس مانع برپایی سیرک حیوانات در این استان خواهد شد.

نامه محیط زیست

وی اظهار داشت: طی نامه ای که امروز توسط مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان اصفهان برای معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شد، سیرک حیوانات در این استان را رسما ممنوع اعلام کرد.

یوسف پور تصریح کرد: استان اصفهان، خوشامد گوی سیرکهایی با برنامه های سرگرم کننده، ورزشی و مهیج بدون استفاده از حیوانات خواهد بود و از اجرای اینگونه برنامه های انسانی و اخلاقی استقبال می کند.

معاون پایش و نظارت محیط زیست اصفهان از استانهای سراسر کشور دعوت کرد تا با پیوستن به موج ممنوعیت سیرک حیوانات، گامی موثر در جلوگیری از آزار مخلوقات بیگناه خداوند و نهایتا ثبت نام ایران در فهرست کشورهایی که سیرک حیوانات را ممنوع کرده اند بردارند.

به گزارش مهر، تا کنون، استانهای خراسان، قم، گلستان، آذربایجان شرقی، همدان و اصفهان رسما سیرک حیوانات را ممنوع اعلام کرده اند و اصفهان ششمین استانی است که به کمپین مقابله با حیوان آزاری در سیرک ها پیوسته است.


منبع:مهر