مدیر کل محیط زیست استان مازندران در نظر دارد به عنوان نخستین قدم برای نجات جان پرندگان مهاجر تالاب فریدون کنار به جمع آوری دامگاه‌های هوایی اقدام کند.

ناصر مهردادی مدیر کل محیط زیست استان مازندران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته برای ساماندهی وضعیت تالاب فریدون کنار، گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور نمایندگان استانداری و فرمانداری فریدون کنار، دادستان فرماندار فریدون کنار و همچنین نیروی انتظامی و سازمان های مردم نهاد در استانداری به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران حوزه سیا سی استانداری برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه اداره کل محیط زیست استان نگرانی های خود به لحاظ اهمیت این موضوع برای منطقه، استان و در نهایت کشور را مطرح کرد.

مهردادی با اشاره به ایده‌های مطرح شده در این جلسه اظهار داشت:‌در این جلسه ایده‌های گوناگونی از سوی تمامی اعضای شرکت کننده در جلسه که آگاهی کافی نسبت به مسئله صید و شکار در این منطقه را دارند مطرح شد.

مهرداری با تاکید بر این که استان مازندران همه ساله پذیرای پرندگان مهاجرا است تصریح کرد:‌استان مازندران نزدیک به نیمی از پرندگانی که وارد کشور می‌شوند را در دل خود جای می‌دهد و تالاب فریدون کنار یکی از مراکز مهم زمستانی گذرانی پرندگان مهاجر است.

مدیر کل محیط زیست استان مازندران با تاکید بر این همکاری سایر دستگاه های مختلف برای حل مشکل تالاب فریدون کنار بیان داشت: حل مشکلات تالاب فریدون کنار یک روزه امکان پذیر نیست بلکه در این راستا همکاری سایر ارگان با اداره کل محیط زیست استان مازندران لازم است.

وی توضیح داد:دراین جلسه تصمیم بر آن شد تا با یک شیب ملایم مشکلاتی را که در این منطقه وجود دارد را کاهش دهیم.

مهردادی با اشاره به روش‌های تعیین شده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای شکار در تالاب فریدون کنار اظهار داشت: برخی از صیادان اظهار دارند که دامگاه‌ها تامین کننده معاش آن‌ها است بنابر این سازمان محیط زیست در نظر دارد با ارائه روش‌های بین المللی برای شکار هم به صیادان کمک کند وهم از قتل عام پرندگان جلوگیری کند.

مدیر کل محیط زیست استان مازندران تصریح کرد: اداره کل محیط زیست استان مازندران در نظر دارد به عنوان نخستین قدم برای نجات جان پرندگان مهاجر تالاب فریدون کنار به جمع آوری دامگاه‌های هوایی اقدام کند.

وی در پایان گفت:‌این برنامه باید با همکاری دادگستری و نیروی انتظامی همه ساله اجرایی شود.منبع:باشگاه خبر نگاران