دو سال پیش محصولی تولید شد با نام گلدان‌های الكترونیكی Click and Grow كه اتفاقا با استقبال زیادی هم همراه شد.


اخیرا تیم اجرایی شركتClick and Grow نسخه دومی از این دستگاه را به بازار عرضه كرده است با نام
Smart Herb Garden كه مخصوص كشت و كار در درون خانه طراحی شده است و بسیار مناسب كسانی است كه عاشق پرورش گل و گیاه هستند اما در درون خانه امكانات كافی در اختیار ندارند. Smart Herb Garden به همه این امكان را می‌دهد كه خیلی ساده و بدون نیاز به مراقبت زیاد در درون خانه خود گیاهان تازه و شاداب پرورش دهند.
كار كردن با Smart Herb Garden بسیار ساده است و شما برای انجام این كار نیازی به دانش
باغبانی ندارید، فقط كافی است آب اضافه كنید و دوشاخه دستگاه را به پریز برق بزنید، باقی كارها را خود دستگاه انجام می‌دهد.


یك مایع پرورش‌دهنده كه با تكنولوژی نانو كار می‌كند با یك چراغ LED قابل تنظیم كه نور كافی برای رشد گیاه را فراهم می‌كند با هم تركیب می‌شوند و این امكان را فراهم می‌كنند كه در شرایط نه چندان مطلوب هم گیاهان رشد و نمو كنند.


تكنولوژی LEDمنحصربه‌فردِ Smart Herb Garden نور كافی برای رشد گیاهان را تامین می‌كند و در عین حال كم‌ترین میزان انرژی الكتریسیته را مصرف می‌كند كه هزینه آن برای مدت یك‌سال چیزی حدود 6 دلار می‌شود.
برعكس نسخه اولیه این دستگاه، كه فقط فضای رشد یك گیاه در آن وجود داشت، این مدل جدید به شما این امكان را می‌دهد كه همزمان سه گیاه را پرورش دهید (وقتی دستگاه را می‌خرید داخل آن سه گیاه به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد). بذرها را باید در داخل محفظه‌های دستگاه قرار دهید كه برای پرورش آن‌ها طراحی شده‌اند.


مدل جدید این دستگاه هم‌چنین دارای یك چراغ پیش‌ساخته است كه هر گاه نیاز به نور مصنوعی خورشید بود می‌توان از آن استفاده كرد. این امكان باعث می‌شود كه دیگر نیازی به جابه‌جایی دستگاه در خانه نباشد و شما بتوانید آن را در بهترین جای ممكن در خانه خود قرار دهید.اكنون به نكات جالبی در مورد تكنولوژی موجود در دستگاه The Smart Herb Gardenشركت Click & Grow می‌پردازیم:

· مایع پرورش‌دهنده كه با تكنولوژی نانو ساخته شده است منحصرا با محصولات شركت Click and Grow در اختیار شما قرار می‌گیرد. این مایع اكسیژن لازم را به گیاه می‌رساند و حتی وقتی گیاه كاملا در آب باشد باز هم قادر است به آن هوا برساند. شركت Click & Grow هم‌چنین یك سیستم پخش مواد مغذی شیمیایی- فیزیكی را در داخل این مایع پروش‌دهنده تعبیه كرده است. مواد مغذی از طریق تجزیه شدن مواد ارگانیك در داخل گیاه پخش می‌شوند. مشابه این عمل در طبیعت نیز اتفاق می‌افتد؛ برگ‌ها از درختان می‌افتند و تبدیل به مواد مغذی نسل‌های بعدی گیاهان می‌شوند.


· مایع پرورش‌دهنده فقط از منابع طبیعی تجدیدپذیر ساخته شده و فاقد هر گونه ماده آفت‌كش، ماده قارچ‌كش، هورمون یا هر گونه ماده مضر است. مهم‌تر از همه این‌كه با این‌كه این دستگاه دارای تكنولوژی ساخت بسیار پیشرفته‌ای است اما گیاهان كاملا طبیعی رشد می‌كنند. در این دستگاه خبری از رشد غیرطبیعی و مصنوعی گیاهان نیست و همه چیز طبیعی رخ می‌دهد.


· طیف نوری موجود در چراغ‌های LED سنتی باعث می‌شود تا گیاهان ظاهری غیرطبیعی پیدا كنند و از این مهم‌تر برای چشمان كودكان خطرناك است. شركت Click & Grow از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین تكنولوژی‌های ساخت چراغ‌های LED در جهان استفاده كرد تا بتواند به محصولی دست یابد كه انرژی نوری بسیار كمی مصرف می‌كند، هیچ‌گونه خطری برای انسان ندارد، و با استفاده از آن گیاه ظاهری طبیعی پیدا می‌كند.


برای روشن شدن چراغ‌های LED این دستگاه فقط به 6 وات انرژی نیاز است و اگر تمام طول شب این چراغ‌ها روشن باشد شما در طول سال چیزی حدود 6 دلار بابت مصرف انرژی آن‌ها باید پول پرداخت كنید.
شركت Click & Grow از حامیان و طرفداران محصولات غذایی خالص و گیاهان ارگانیك است، به همین دلیل از استفاده از هر گونه ماده‌ مشكوك در تولیدات خود دوری می‌كند. در محصولات این شركت از هیچ نوع ماده آفت‌كش، ماده قارچ‌كش، داروی حشره‌كش، هورمون گیاهی، و یا هر گونه ماده‌ای كه مشكوك به داشتن جزئی ناسالم باشد استفاده نمی‌شود. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است كه گیاه بدون نیاز به هیچ گونه كمك خارجی رشد می‌یابد و در نهایت ظاهری طبیعی و زیبا پیدا می‌كند.


چیزی كه شركت Click & Grow به این محصول خود اضافه كرده است مقداری مواد معدنی برای رشد بهتر گیاه است. البته اگرچه نمك‌های معدنی كه این شركت از آن‌ها استفاده كرده است همانند همه كودهای ارگانیك است، اما در بسیاری از كشورها این نوع نمك‌ها را جزء مواد «ارگانیك» به حساب نمی‌آورند.
شما باید مخزن آب دستگاه را از 3 تا 6 هفته با آب پر كنید. البته یك نمایشگر الكترونیكی در این دستگاه تعبیه شده است كه این مسئله را به شما یادآوری می‌كند و دیگر نیازی نیست كه دائما حواستان به مخزن آب دستگاه باشد.

این محصول مناسب چه كسانی است:


1. افرادی كه در خانه خود باغچه ندارند، اما خیلی به پرورش گل و گیاه علاقه دارند.
2. افرادی كه دائما در حال سفر هستند و فرصت نمی‌كنند كه از گیاهان خود مراقبت كنند.
3. افرادی كه در گذشته با آب ندادن گلدان‌های خود باعث از بین رفتن چند گیاه شده‌اند.
4. افرادی كه به گلدان‌هایی كه با تكنولوژی پیشرفته ساخته شده‌اند علاقه زیادی دارند.
اندازه‌ها و مشخصات:


· ابعاد: 30 سانتی متر طول، 12 سانتی‌متر عرض، و 28 سانتی‌متر ارتفاع ماكسیمم.
· وزن:تقریبا 850 گرم.
· منبع نوری: دو چراغ LED توكار كه هر كدام 3 وات هستند.
· الكتریسیته: آداپتور AC مدل آمریكایی.منبع: freshome | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه