کشف اجزای بدن ۴ کل وحشی از ۳ خانه روستایی در شهرستان کلات

۱ آبان ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان کلات حین گشت زنی در منطقه حفاظت شده ارس سیستان متوجه صدای شلیک چهار گلوله در ارتفاعات شده و به جستجوی منطقه پرداختند.
رئیس اداره محیط زیست کلات در این باره گفت: محیط بانان متوجه محل حضور احتمالی شکارچیان شدند اما به دلیل صعب العبور بودن مسیر برای رسیدن به نقطه مورد نظر ناچار به خروج از ارتفاعات و عزیمت مجدد به ارتفاعات از مسیر دیگری شدند.
اباذر حسین نژاد افزود: محیط بانان پس از پیمودن مسیری طولانی، در آستانه شب ناچار به اقامت و کمین در نقطه ای شدند که احتمال میدادند متخلفان از آن مسیر باز خواهند گشت.رئیس اداره محیط زیست کلات گفت: متاسفانه شکارچیان که به حضور مامورین در منطقه مشکوک شده بودند در تاریکی شب از مسیر پرت و طولانی دیگری منطقه را ترک نموده و خود را به روستا رساندند.
محیط بانان پس از خروج متخلفین از منطقه با تلاش فراوان و جمع آوری اطلاعات موفق شدند متخلفین و ۳ مخفیگاه متعلق به آنها را شناسایی کنند.
پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی نیروهای یگان محیط زیست همراه با مامورین هنگ مرزی ۳ خانه و مخفیگاه شکارچیان را زیر نظر گرفته و پس از اطمینان از حضور متخلفین در هر ۳ مکان بصورت همزمان وارد هر سه خانه شدند.

اباذر حسین نژاد اظهار داشت: در جریان بازرسی از یکی از خانه ها اجزای بدن دو کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کالیبر ۱۲ ، تعداد ۱۰ عدد فشنگ گلوله زنی، تعداد ۱۴ فشنگ چهارپاره، ۱۰۰ فشنگ ساچمه زنی، یک تیغه چاقوی آغشته به خون و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط گردید.
در بازرسی از مکان دوم نیز اجزای بدن دو کل وحشی (یک هدمانت تاکسیدرمی شده و یک تخته پوست کل وحشی) به همراه یک قبضه سلاح شکاری تک لول، تعداد ۷ فشنگ گلوله زنی، سه عدد مرمی گلوله زنی، ۴ عدد فشنگ چهارپاره، ۱۴ عدد فشنگ ساچمه زنی و مقداری ساچمه چهارپاره کشف و ضبط گردید.رئیس اداره محیط زیست کلات گفت: در جریان بازرسی از مخفیگاه سوم نیز تعداد ۶ عدد چوب دستی ساخته شده از چوب جنگلی و یک تور مخصوص پرنده گیری پرندگان کشف و ضبط گردید.

در این رابطه ۳ نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم تحویل مقامات قضایی شدند.