کشف لاشه یک قوچ وحشی و بازداشت دو متخلف پیش از اقدام به شکار در فیروزکوه

۲۸ مهر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه در استان تهران روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۳/۷/۲۵ حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کاوه ده یک نفر شکارچی غیرمجاز را مشاهده نمودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه گفت: محیط بانان شکارچی متخلف را در باغات دهگردان محاصره و بازداشت نمودند.
رضا کرمی افزود: از این متخلف اجزاء بدن یک راس قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه خفیف و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
متهم پس از واریز مبلغ ۱۸ میلیون ریال به عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست به منظور رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

….تصویر: اسلحه کشف شده از عامل شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی در منطقه شکار ممنوع کاوه ده فیروزکوه
رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه گفت: همچنین یک روز قبل از حادثه فوق یعنی در روز چهارشنبه ۱۳۹۳/۷/۲۴ محیط بانان شهرستان فیروزکوه مستقر در منطقه آزاد ارجمند، حین دوربین کشی در ارتفاعات روستای لزور دو شکارچی غیرمجاز را مشاهده نمودند.
رضا کرمی افزود: محیط بانان به دلیل فاصله بسیار زیاد، شکارچیان را با دوربین زیر نظر داشتند تا حین بازگشت از کوه به کمین نشسته و آنها را دستگیر نمایند.
محیط بانان که متخلفین را با دوربین زیر نظر داشتند متوجه شدند که شکارچیان موفق به شکار نشده و به جای بازگشت از کوه، وارد یکی از چادرهای دامداران منطقه شدند تا شب را در چادر دامداران سپری و صبح فردا مجددا برای شکار اقدام کنند.

………………..تصویر: اسلحه ها و مهمات کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه آزاد ارجمند
رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه گفت: پس از تاریک شدن هوا محیط بانان برای برخورد قانونی با متخلفین بصورت غافلگیرانه وارد چادر مذکور شده و دو نفر متخلف را به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو، یک قبضه اسلحه تک لول شکاری به همراه ۹ عدد فشنگ گلوله زنی، ۱۸ عدد فشنگ ساچمه زنی و یک دوربین چشمی کشف و ضبط نمودند.
رضا کرمی اظهار داشت: متهمین پس از بازداشت به جرم شروع به شکار حیات وحش به مراجع قضایی معرفی شدند.