عامل سابقه دار کشتار حیات وحش در عملیات یگان محیط زیست تهران دستگیر شد

۲۶ مهر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف و سابقه دار در سطح استان تهران، نیروهای یگان محیط زیست استان تهران به بررسی موضوع پرداخته و در جریان تحقیقات خود حدود ۱۰ روز متهم را بصورت نامحسوس زیر نظر گرفتند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: روز پنجشنبه نیروهای محیط زیست که منزل متخلف را در حوالی خیابان پیروی تهران زیر نظر داشتند متوجه تحرکاتی درون خانه شده و یک وانت پیکان را مشاهده نمودند که در حال بارگیری اجسامی در مقابل منزل فرد مظنون بود.

اسماعیل میرانزاده افزود: محیطبانان پس از بارگیری و حرکت وانت پیکان به تعقیب آن پرداخته و زمانیکه وانت پشت چراغ قرمز یکی از تقاطع های منتهی به بزرگراه امام علی وارد متوقف شده بود محیطبانان برای بازداشت مظنون واردعمل شدند، وارد عمل شده عمل شده و راننده را بازداشت نمودند.
راننده خودرو با مشاهده محیطبانان، ضمن مقاومت در برابر مامورین قصد درگیری فیزیکی و ایجاد ازدحام جمعیت برای فرار را داشت که بلافاصله توسط نیروهای یگان دستبد زده شده و به خودروی محیط زیست منتقل گردید.
مظنون و خودروی وانت به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل در جریان بازرسی از دورن وانت تعداد ۴ عدد نیم تنه قوچ وحشی، ۲ عدد نیم تنه کل وحشی، یک جمجمه و شاخ متعلق به کل وحشی به همراه یک عقاب طلایی تاکسیدرمی شده کشف و ضبط گردید.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده تخلف جهت رسیدگی به جرم تحویل مراجع قضایی گردید.
وی از شکارچیان متخلف حرفه ای به شمار می رود که سوابق متعددی در زمینه شکار غیرمجاز در سطح استان دارد.

این متهم درگذشته یک پرونده تخلف شکار غیرمجاز در پارک ملی خجیر تهران داشته و حتی شهریورماه سال جاری نیز به همراه لاشه یک میش وحشی و یک اسلحه گلوله زنی در منطقه حفاظت شده ورجین در شهرستان لواسانات استان تهران بازداشت و تحت پیگرد قضایی قرار گرفته است که پرونده این تخلف همچنان مفتوح بوده و رای آن نیز صادر نشده است.