فوت و فن: در باغ‌وحش سنگاپور می‌توانید نوزادان حیواناتی را مشاهده کنید که نسل آنها در حال انقراض است. حیواناتی که در جاهای دیگر دنیا به ندرت یافت می‌شوند یا دست‌کم در باغ‌وحش‌ها و از نزدیک نمی‌توانید آنها را ببینید. در ادامه تصاویر برخی از این حیوانات را برایتان گردآوری کرده‌ایم.

نوزاد مورچه‌خوار. این نوزاد در ۲۰ می سال جاری میلادی در باغ‌وحش به دنیا آمده است. باید بدانید نسل مورچه‌خوارها در حال انقراض است زیرا انسان‌ها این حیوان را برای گوشت و پوستی که دارد، شکار می‌کنند.


نگهبان و مسوول نگهداری نوزاد مورچه‌خوار در حال شیر دادن به اوست.


جوجه طوطی کاکلی در 14 آوریل سال جاری میلادی در پارک پرندگان Jurong به دنیا آمد. قد و قواره این طوطی در حالت بلوغ به 50 سانتی متر می رسد. طوطی‌های «جالوت» بزرگ‌ترین نوع طوطی‌های کاکلی هستند اما نسل آنها بسیار محدود است و دلیل آن نیز رژیم غذایی خاصی است که این پرنده دارد.


طوطی کاکلی جالوت در باغ پرندگان Jurong


طوطی کاکلی جالوت در حال غر زدن و سروصدا کردن


مسوول نگهداری مورچه‌خوار فلس‌دار در حال اندازه‌گیری اوست. این مورچه‌خوار کوچک، «رادین» نام دارد و در 13 جولای سال جاری میلادی به دنیا آمده است.


مورچه‌خوار فلس‌دار پشت سر مادرش در حال قدم زدن در محل زندگیشان است. جالب است بدانید این نوع مورچه‌خوارها فقط یک یا دوبار در سال تولید مثل می‌کنند و از سال 2011 میلادی تاکنون، رادین سومین نوزاد مورچه‌خوارِ مادر است.


رادین و مادرش «نیتا» در آغوش یکدیگر خوابیده‌اند.


مورچه‌خوارها برای گوشت و پوستشان بسیار مورد شکار انسان‌ها قرار می‌گیرند. همین امر موجب شده است تا نسل آنها رو به انقراض برود.


بچه لانگور کوچک در آغوش مادرش در باغ‌وحش سنگاپور این نوزاد در 19 جولای سال جاری میلادی به دنیا آمده است. لانگورها، میمون‌های لاغراندام، دراز دم و ریش‌دار هستند که بیشتر و بومی هند و آسیای شرقی به‌شمار می‌روند.


لانگور ماده دست فرزند خود را گرفته است


این میمون ها نیز در حال انقراض هستند زیرا انسان‌ها آنها را برای گوشتشان شکار می‌کنند. در مواردی آنها را برای فروش به عنوان حیوان خانگی شکار می‌کنند.


تراپین (لاک‌پشت‌های بومی آمریکا) در باغ وحش سنگاپور. فقط 200 عدد از این لاک‌پشت‌ها می‌توانند به بزرگسالی برسند و بقیه در همان دوران نوزادی از بین می‌روند. تراپین‌ها نادرترین گونه لاک‌پشت‌ها در سراسر جهان هستند.


باغ‌وحش سنگاپور پذیرای تراپین‌های رودخانه جنوبی است.


تراپین‌های رودخانه جنوبی برای نخستین بار یکدیگر را ملاقات کرده‌اند.


کارمن – سمور آبی عظیم‌الجثه River Safari در حال آموزش شنا به نوزاد خود است. این سمورها را با لقب «گرگ‌های رودخانه» نیز می‌شناسند. نسل این سمورها در حال انقراض است زیرا پوست ابریشم‌مانند آنها بسیار موردتوجه شکارچیان است.


سمورِ مادر به همراه فرزندان کوچک خود به نام‌‎های «کارمن» و «کارلوس»


مادر و دو فرزندش در حال آب‌تنی در River Safari
منبع : برترینها