گردهمایی فعالان تشکل های غیر دولتی زیست محیطی و حقوق شهروندی روز سه شنبه با حضور نمایندگان ۳۱ استان کشور به میزبانی شهرستان دماوند آغاز شد.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا دبیر همایش تشکل های غیردولتی زیست محیطی در حاشیه این گردهمایی گفت: در شرایط کنونی که نقاط مختلف کشور با مشکلات زیست محیطی مواجه است، برگزاری اینگونه نشست ها و همایش های تخصصی زیست محیطی می تواند در جهت رفع مشکلات این بخش موثر باشد.

'مجید بلوری' ادامه داد: از جمله مراکزی که توانایی حمایت از محیط زیست کشور را دارند، NGO ها و تشکل های غیردولتی زیست محیطی است که تا کنون نیز در این راستا پیشگام بوده اند.

دبیر همایش تشکل های غیردولتی زیست محیطی هدف از برگزاری این همایش سه روزه را ایجاد بستری مناسب جهت ارائه دستاوردهای زیست محیطی پژوهشگران و ارتقاء کلان سطح محیط زیست کشور توسط انجمن مهندسی محیط زیست ایران و کارشناسان امر عنوان کرد.

بلوری با اشاره به اینکه زمان برگزاری این همایش را از 22 الی 24 مهرماه است ، بیان کرد: در این همایش سه روزه که با حضور نمایندگان 31 استان کشور به میزبانی دماوند برگزار می شود، برنامه هایی همچون کلاس ها و کارگاه های آموزشی و نیز برگزاری بازدید های دوره ای از نقاط گردشگری و محیط زیستی دماوند پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در طی این سه روز، کارگاه های حقوق شهروندی و محیط زیستی ، کارگاه توسعه برنامه ششم و بررسی چالش ها و مشکلات محیط زیست توسط تشکل های غیردولتی پیش بینی شده که به صورت تخصصی برگزار می شود.

بلوری با بیان اینکه این کارگاه ها از صبح امروز سه شنبه آغاز شده است، افزود: کارگاه ها از ساعت 9 صبح تا 16 ادامه دارد و بعد از آن نیز فعالان زیست محیطی از مکان های گردشگری منطقه همچون دریاچه تار، سد لار و همچنین برخی از معادن منطقه که مشکلات زیست محیطی به وجود آورده اند، بازدید می کنند.

دبیر همایش تشکل های غیردولتی زیست محیطی اختتامیه این همایش را روز پنجشنبه اعلام کرد و گفت: این مراسم با همکاری دبیرکل یونسکو، شبکه تشکل های زیست محیطی، انجمن دفاع از حقوق شهروندی ایران و شرکت سهامی سیمان فیروزکوه در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در مراسم اختتامیه این همایش از پیشکسوتان محیط زیست و کسانی که در تشکل های غیردولتی فعال هستند، با اهدا جوایز و لوح تقدیر قدردانی می شود.