شکارچی متخلف طی درگیری مسلحانه با محیطبانان کلاه قاضی هدف گلوله قرار گرفت

۲۲ مهر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز جمعه ۱۳۹۳/۷/۱۸ نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی کلاه قاضی اصفهان متوجه ورود ۳ شکارچی غیرمجاز به ارتفاعات پارک شدند.
فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: پس از اطمینان از حضور شکارچیان در ارتفاعات، محیط بانان به دو گروه تقسیم شده و به تعقیب متخلفین پرداختند.
مرتضی جمشیدیان افزود: حوالی غروب آفتاب محیط بانان خود را به کمترین فاصله با متلخفین رسانده و در این زمان فرمان ایست صادر میگردد.
پس از صدور فرمان ایست توسط مامورین یک نفر از شکارچیان برای خروج از حلقه محاصره اقدام به تیراندازی پیاپی به سمت محیط بانان نمود.
محیط بانان نیز در پاسخ به آتش شکارچی به سمت وی تیراندازی نموده و فرد متخلف را هدف گلوله دادند.تصویر: اسلحه و لاشه یکی از شکارهای کشف شده از شکارچیان متخلف پس از درگیری مسلحانه در پارک ملی کلاه قاضی
فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: پس از برخورد گلوله با عامل تیراندازی، دو شکارچی دیگر با استفاده از تاریکی هوا از منطقه گریختند.
در بازرسی از شکارچی مجروح یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو دستکاری شده با لوله ژ – ۳ به همراه ۲۰ تیر فشنگ جنگی ژ – ۳ و لاشه دو بزغاله وحشی ۱ و ۲ ساله کشف و ضبط گردید.
با توجه به خونریزی فرد متخلف محیطبانان از تعقیب دو متهم فراری صرف نظر کرده و شکارچی مجروح را به پایین ارتفاعات منتقل نمودند.
طی هماهنگی بعمل آمده با عوامل اورژانس، پس از آنکه متهم بوسیله محیط بانان از ارتفاعات به پایین آورده شد، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان الزهرا اصفهان منتقل گردید.
تصویر: لاشه دو بزغاله وحشی کشف شده از شکارچیان متخلف پس از درگیری مسلحانه در پارک ملی کلاه قاضی
مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: متهم هم اکنون بصورت تحت الحفظ توسط مامورین نیروی انتظامی در بیمارستان الزهرا بستری می باشد و تحقیقات برای شناسایی و بازداشت دو همدست فراری وی ادامه دارد.
شکارچی مجروح از ناحیه سمت راست شکم و پهلو هدف گلوله قرار گرفته است که پس از انجام عمل جراحی در بیمارستان مرمی از بدن وی خارج شده است.
این شکارچی از متخلفین شرور و سابقه دار استان فارس می باشد که پیش از این نیز در جریان درگیری مسلحانه با محیط بانان استان فارس هدف گلوله مامورین قرار گرفته و مجروح شده بود.


منبع:دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران