اگرچه شتر می تواند تا بیش از 40 سال عمر نماید اما به دلایل اقتصادی و پرورشی به ندرت شترهای با بیش از 20 سال عمر دیده می­شوند اما با این وجود در استان بوشهر، شتری با حدود 40 سال سن وجود دارد.این شتر متعلق به آقای ترزاده از شترداران روستای کره بند شهرستان بوشهر است که در حال حاضر نیز آبستن است.
آقای ترزاده می گوید: که از این شتر در طی این مدت، 15 کره شتر متولد شده است که بزرگترین آن یک اروانه (شتر ماده بالغ) بوده که در سن 30 سالگی کشتار شده است.


مهندس محمد صادق یزدان شناس مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در این خصوص به اتحاد جنوب گفت: استان بوشهر به دلیل شرایط خاص اقلیمی و مرتعی از جایگاه مناسبی برای پرورش و نگهداری شتر برخوردار است و شترداری و پرورش شتر از دیرباز در این استان رواج داشته است. در حال حاضر در استان بوشهر 3000 نفر شتر در قالب 28 گله نگهداری و پرورش داده می­شوند و بیشترین شترهای استان در شهرستان‌های دیر، دشتی و بوشهر وجود دارند و مردم این مناطق به دلیل برخورداری از امکانات اقلیمی و شرایط تطابقی دام با منطقه و فرهنگ آنها و همچنین به لحاظ کسب درآمد و اقتصادی بودن و سنتی و موروثی بودن این حرفه اقدام به نگهداری و پرورش این دام نموده و در تامین پروتئین حیوانی کشور سهم بسزایی دارند.

وجود شتر برای ما انسان‌ها بسی مایه عبرت است، همانگونه که خدواند متعال در قرآن کریم می­فرماید:

‚أفَلاَ یَنْظُرُونَ إِلَی الإِبِلِ کَیْفَ خُلِقَتْƒ (غاشیه : 17)

«آیا به شتران نمی‌نگرند که چگونه آفریده شده‌اند؟»)منبع:شتر 40 ساله در استان بوشهر - اتحاد جنوب