فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  15
لایک لایک:  13
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  همکار قدیمی (مترجم انجمن)

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  اهواز
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Nov 2013
  شماره عضویت
  14755
  میانگین پست در روز
  0.25
  تعداد ارسال ها
  372

  روش تکثیر فلاور هورن (ترجمه)

  فلاور هورن ماهی ایست زینتی{استوایی}که در آبهای شیرین زیست میکند و با داشتن رنگهای مختلف ظاهری زیبا و جذاب دارد.یقینا شما با اولین نگاه مجذوب این ماهی زیبا خواهید شد..فلاورهورن ها بدلیل محبوب و خوش یمن بودنشان توسط بسیاری از مردم در منزل{اتاق نشیمن}نگهداری میشوند.بسیاری از مردم با نگهداری از این ماهی در اکواریوم های خانگی خود و بمنظور بهره بردن از زیبایی آن براین باورند فلاور هورن که بعنوان سیچلاید شناخته میشود..خوش یمن میباشد.چنین اعتقادی بسیاری از مردم را بر آن میدارد که از این ماهی در آکواریومهای خانگی خود نگهداری کنند.
  فلاورهورن ها ذاتا ماهیهای پرخاشگری هستند اما علیرغم این پرخاشگری ذاتی در برابر کوچکترین تهدید از سوی سایرین آسیب پذیر میباشند.بعبارتی دیگر میتوان آنهارا بعنوان ماهی با ظاهری خشن اما باطنی ترسو توصیف کرد(پهلوان پنبه).فلاور هورن که بعنوان سمبل مادینگی و خوش یمنی تلقی میشود بمنظور خودنمایی و سعادت در منازل نگهداری میشود.
  چگونگی تکثیر فلاورهورن:
  درصورتیکه قصد تکثیر فلاورهورن به تعداد بالا را دارید میبایست از چگونگی تکثیر آن اطلاع داشته باشید.بادرنظر گرفتن علاقه روزافزون مردم در سرتاسر جهان به داشتن یک فلاورهورن منحصر بفرد در اینجا نکاتی را در خصوص طریقه تکثیر فلاورهورن در تعداد بالا را خاطر نشان میکنیم.
  آکواریومی با ابعاد مناسب که زیستگاهی خوب برای هردوماهی نر و ماده آماده کنید.تانک در نظر گرفته شده برای تکثیر فلاورهورن میبایست تصویری طبیعی از آبهای استوایی را تداعی کرده و همچنین حاوی مقادیر زیادی سنگ ریزه های دریایی به رنگهای مختلف میباشد.فراهم کردن محیطی که تداعی کنده زیستگاه طبیعی این ماهی باشد آنها را به جفتگیری ترغیب مینماید و منجر به تکثیری موفقیت آمیز میگردد.
  بااستفاده از آکواریوم شیشه ای شما میتوانید ماهی را خوب ببینید ولی همین امر در روند تولید مثل فلاور خلل وارد میکند.بنابراین شما میبایست قسمتهایی از آکواریوم که در معرض دید میباشد را بپوشانید.در صورت دیدن شما مضطرب خواهند شد بنابراین بمنظور ایجاد محیطی کاملا مناسب برای جفتگیری این ماهی ها نباید حضور شما توسط فلاور احساس شود.در زمان اوج جفتگیری نر و ماده میبایست تمامی قسمتهای تانک تکثیر توسط کاغذ یا پارچه پوشانیده شود.
  این نکته را بخاطر داشته باشید که ماهی نر بسیار پرخاشگر و قویتر از ماهی ماده میباشد.لذا جدای از هم نگهداری میشوند.فقط زمانی میتوان اجازه داد از لحاظ فیزیکی برای جفتگیری بهم نزدیک شوند که اطمینان حاصل کرده باشید شرایط برای جفتگیری مهیاست.
  مشاهده شده است که نر و ماده ای که بدون هیچگونه جداکننده ای در یک تانک نگهداری میشوند بشدت نسبت به یکدیگر پرخاشگر میباشند.بدلیل اینکه هردو ماهی همزمان برای جفتگیری آماده نمیشوندبرخورد فیزیکی بین آنها امری طبیعیست و منجر به مصدومیت شدید ماهی ماده میگردد و بمنظور جلوگیری از این از این امر میبایست هردو ماهی در یک تانک جدا از هم نگهداری شوند.
  تانک تکثیر دارای جداکننده ای شفاف است که تانک را ظاهرا به دوقسمت تقسیم میکند.اگرچه این حایل شیشه ای (شفاف)ماهی نر و ماده را جدا از هم نگه میدارد اما در عین حال اجازه جفتگیری را به آنها میدهد.با جداکردن ماهی نر و ماده در یک آکواریوم امکان تکثیر سریعتر و موفقتر را فراهم می آورید..امری که در یک آکواریوم معمولی امکان پذیر نیست.بعد از جداکردن ماهی نر و ماده با استفاده از شیشه..اطمینان حاصل کنید آب از سمت ماهی نر به سمت ماده گردش داشته و در جریان است.این امر باعث تحریک غریزه جنس ماده شده و او را برای پذیرش نر و جفتگیری مهیا میسازد.
  ماهی ماده تحت تاثیر بوی جنس مخالف تحریک میشود .ماهی ماده بمنظور جفتگیری با ماهی نر اشتیاق نشان داده و نوارهای تیره رنگی تمام بدن ماده را دربر میگیرد و لوله جنسی ماده متورم شده که منجر به پذیرش جنس نر توسط ماده میگردد.
  با دیدن اشتیاق ماهی ماده فلاور نر نیز برای انجام عمل جفتگیری بی قراری میکند.فراهم آوردن این شرایط به انجام عمل جفتگیری کمک بیشتری میکند..سپس شیشه جداکننده راا برداشته و اجازه برقراری ارتباط به آنها را بدهبد.اطمینان حاصل کنید که توسط ماهیها دیده میشوید.
  مشاهده خواهید کرد در حالیکه ماهی ماده ثابت ایستاده ..ماهی نر مابقی مراحل جفتگیری را انجام میدهد..جفتگیری فلاورها را دقیقا زیر نظر بگیرید و بلافاصله پس از انجام جفتگیری بدون اینکه ماهیها حضور شمارا احساس کنند آنها را از هم جداکنید....این همان چیزی است که شما میبایست در خصوص تکثیر فلاور هورن بیاموزید.
  آکواریوم را بطور مرتب تمیز کنید چرا که فلاور محیطی تمیز و پاکیزه را ترجیح میدهد.بمنظور جلوگیری از آلوده شدن تانک تکثیر به قارچها و باکتری ها از مواد ضدعفونی کننده مانند متیلن استفاده کنید و بصورت منظم تانک را از کف سیفون کنید......

  مترجم:سعید

  منبع:
  http://www.freeuniquearticles.com/fa...wer-horn-fish/

 2. #2
  کاربر ویژه انجمن

  تخصص
  ازاد-
  محل سکونت
  سبزوار
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  خروس لاری_قدیما فلاورهورن
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  12
  میانگین پست در روز
  0.76
  تعداد ارسال ها
  2,140
  اول این که این ماهی زیستگاه طبیعی نداره چون تو سالن های تکثیر و پرورش ماهی بوجود اومد
  دوم اونایی که با این ماهی برای تکثیر سر و کله زدن میدونن هیچ قانون ثابتی در مورد تکثیر این مای وجود نداره
  بارها برای من پیش اومد نر و ماده اماده تخم ریزی بودن یعنی لوله تناسلی هر دو اومد بیرون ولی باز هم در گیر بوجود اومده و مجبور به جدا کردن شدم
  بارها شده نر و ماده 3 روز پیش هم بودن اما روز تخم ریز ماده توسط نر کشه شده و یا برعکس

  سوم کلا تکثیر فلاور برمیگرده به شناخت خصوصیات جفت و بخت و اقبال شما
  همین هفته قبل یکی از جفتهای من که 1 نر 25 سانتی و 1 ماده 12 سانتی بودن قبل از تخم ریزی درگیر شدن و ماده نر رو تا استانه ی مردن کتک زده بود

  ترجمه شما اصل تکثیر این ماهی ولی در مورد این ماهی اصل همیشه ثابت و صادق نیست

 3. #3
  همکار قدیمی (مترجم انجمن)

  تخصص
  کارمند
  محل سکونت
  اهواز
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Nov 2013
  شماره عضویت
  14755
  میانگین پست در روز
  0.25
  تعداد ارسال ها
  372
  باتشکر از شما
  اقا مصطفی منتظر حضور شما بودم..با توجه به تجربه شما در این امر
  البته همیشه تجربه از نظریه و مقاله جلوتر و معتبر تره اما من فقط ترجمه کردم و ایرادات به اصل متن برمیگرده
  خوش باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ