عامل کشتار حیات وحش و فروش گوشت شکار به همراه اجزای بدن ۱۳ کل و بز وحشی در اردستان دستگیر شد

۱۶ مهر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان اردستان در استان اصفهان از چندی قبل به فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف در زمینه شکار غیرمجاز و فروش گوشت مشکوک شدند، بنابراین رفت و آمدها، فعالیت ها و منزل وی را بصورت نامحسوس زیر نظر گرفتند.
سرپرست اداره محیط زیست اردستان در ابن باره گفت: دو روز قبل (دوشنبه ۱۳۹۳/۷/۱۴) محیط بانان متوجه توقف یک خودروی تیبا در مقابل منزل فرد مظنون و خرید کالایی نامشخص توسط صاحب خودرو از فرد مظنون شدند.


حسین شواخی افزود: پس از انجام خرید و فروش، محیط بانان به تعقیب خریدار پرداخته و پس از دور شدن وی از خانه شکارچی، در فرصتی مناسب خودروی خریدار را متوقف نمودند.

در بازرسی از خودروی خریدار که یک دندانپزشک سرشناس بود مقداری گوشت تازه شکار از درون صندوق عقب خودرو کشف و ضبط گردید.نیروهای یگان محیط زیست که از فعالیت مجرمانه شکارچی سابقه دار و فروش گوشت شکار توسط وی اطمینان حاصل نمودند ضمن تحویل دندانپزشک متخلف به مراجعانتظامی، طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی، مجوز ورود به منزل شکارچی را دریافت نمودند.

محیطبانان طی هماهنگی با کلانتری منطقه و با همراهی مامورین نیروی انتظامی بصورت غافلگیرانه وارد منزل مظنون شده و به تفتیش و جستجوی خانه پرداختند.


در جریان بازرسی از این خانه در کمال ناباوری کله و پاچه متعلق به ۱۲ راس بز و بزغاله وحشی، یک سر کل وحشی ۱۰ ساله، مقادیر زیادی مهمات ازجمله فشنگ کالیبر ۱۲، باروت، ساچمه، یک دستگاه فشنگ پرکنی به همراه یک قبضه اسلحه تک لول و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و به همراه پرونده تشکیل شده و مدارک جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.


در جریان بازجویی های صورت گرفته از متهم مشخص شده است که اکثر شکارهای صورت گرفته در زیستگاه های آزاد غرب شهرستان اردستان صورت گرفته است.

موارد ذکر شده از کشتار گونه های جانوری (۱۳ کل و بز وحش) به دست این شکارچی متخلف تنها مواردی است که لاشه شکار یا مستنداتی از آن کشف شده است و به احتمال فراوان موارد متعدد دیگری از کشتار گونه های جانوری توسط این متهم رخ داده که مستنداتی از آن بدست نیامده است.