چهار شکارچی غیرمجاز پیش از اقدام به شکار در طالقان دستگیر شدند

۱۵ مهر ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: صبح روز یکشنبه ۱۳۹۳/۷/۱۳ به دنبال تماس تلفنی یکی از همیاران محیط زیست طالقان مبنی بر ورود ۴ نفر شکارچی غیرمجاز به ارتفاعات ناریان واقع در منطقه شکار ممنوع بالاطالقان، نیروهای یگان محیط زیست که در منطقه پایین طالقان مشغول گشت زنی بودند تغییر مسیر داده و عازم ارتفاعات مذکور شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست طالقان گفت: در ساعت ۱۶ عصر محیط بانان موفق به مشاهده ۴ شکارچی غیرمجاز شده و پیش از اقدام برای دستگیری، با توجه به احتمال درگیری و یا متواری شدن شکارچیان نسبت به مستندسازی و تهیه عکس و فیلم از متخلفین اقدام نمودند.…………………
تصویربرداری نامحسوس از شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع بالاطالقان

حشمت اله کشیری افزود: پس از آن مامورین جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و در آستانه تاریک شدن هوا شکارچیان متخلف را محاصره و پیش از اقدام به شکار بازداشت نمودند.
…………………

تصویربرداری نامحسوس از شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع بالاطالقان

در جریان بازرسی از متهمین یک قبضه اسلحه شکاری تک لول دارای جواز حمل، یک قبضه اسلحه شکاری دولول قاچاق و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

تصویر: اسلحه دولول غیرمجاز و اسلحه تک لول مجاز کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه شکار ممنوع بالاطالقان

متهمین جهت بازجویی و تکمیل پرونده به اداره حفاظت محیط زیست طالقان منتقل شده و پس از یک شب بازداشت، صبح روز بعد به جرم شروع به شکار حیات وحش و حمل سلاح غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شدند.