ابتکار خبر داد

آسیب تحریم جهان علیه ایران به محیط زیستمعاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تحریم های اعمال شده علیه ایران نه تنها به محیط زیست ایران بلکه به محیط زیست جهان آسیب می زند و این دلیل دیگری بر غیرقانونی بودن این تحریم هاست.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا دکتر معصومه ابتکار به اهمیت تغییرات آب و هوایی در دنیای امروز اشاره کرد و گفت: تغییرات زیست محیطی و آب و هوایی یک موضوع جهانی قلمداد می شود و آنچه که ما در ایران انجام می دهیم اثرات جهانی دارد.

وی فعالیت های ایران در زمینه افزایش بازده انرژی و تولید سوخت با استاندارد یورو 4 را یادآور شد و گفت: هرچند تحریم ها ما را از دستیابی به فناوری باز داشته اما همین امر ما را به حرکت سریع تر واداشته است.

ابتکار بیان داشت: تحریم ها همچنین باعث شده که ما در برنامه های خود در زمینه دستیابی به استانداردهای مربوط به آلودگی هوا، کیفیت هوا و دستیابی به استانداردهای سوخت تاخیر داشته باشیم اما با تلاش در زمینه های مختلف از جمله بخش نفت توانستیم از بسیاری موانع عبور کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: درهر حال حاضر ما به سوخت با استاندارد یورو 4 دست یافتیم که این سوخت الان در کلان شهرهای بزرگ تهران، اراک، کرج، تبریز و اصفهان توزیع و استفاده می شود و نقش مهمی در کیفیت هوای این کلان شهرها دارد.
منبع:ایرنا