رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماکو از کشف 4 قبضه اسلحه شکاری و 10 قطعه لاشه کبک از متخلفان شکار خبر داد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران ،تقی زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماکو گفت:در بازدید و پایش میدانی یگان حفاظت شهرستان ماکو از شکارگاههای حوزه استحفاظی شهرستان ماکو به چهار نفر که در منطقه آغبلاغ در حال شکار کردن بودند برخورد و آنها را دستگیر نمودند.

وی افزود :در بازرسی ماموران یگان حفاظت محیط زیست که از خودروی متخلفین بعمل آمد چهار قبضه اسلحه شکاری دولول وده قطعه کبک معمولی کشف وضبط شد

وی ادامه داد: پرونده متخلفین جهت رسیدگی قانونی به مراجع ذیصلاح معرفی شد.
همچنین ،یگان حفاظت اداره پارک ملی دریاچه ارومیه با همکاری مامورین اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده بیش از 800 متر تور ماهیگیری را از تالاب سولدوز واقع در حاشیه دریاچه ارومیه کشف و ضبط کرند.

بهزاد شیر پنجه سرپرست اداره پارک ملی دریاچه ارومیه گفت: در پی انجام گشت و کنترل یگان حفاظت پارک ملی دریاچه ارومیه در سواحل و تالاب های حاشیه ی پارک (در تالاب سولدوز) موفق به کشف بیش از 800 متر تور ماهیگیری که توسط متخلفین در این تالاب رها شده بود،شدند.

وی ادامه داد : در این ماموریت که با همکاری نیروهای اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده همراه بود با 4 نفرمتخلف صید غیر مجاز ماهی که در این تالاب اقدام به صید غیر مجاز ماهی می نمودند برخورد شد که پرونده جهت رسیدگی در مراجع قضایی تشکیل شده است. گفتنی است از متخلفین همچنین 4 عدد قلاب ماهیگیری لنسر کشف و ضبط گردید.