مزایا و معایب نگهداری از عروس هلندی

برای کسانی که عروس هلندی نگهداری می کنند، جدا شدن از این پرنده بی نظیر خانگی بسیار سخت است. این پرندگان توانایی رام شدن و آموزش را دارند عروس های هلندی به صاحبان خود عشق می ورزند و آنها را سرگرم می کنند. با این وجود پیش از اینکه شما این پرنده را به خانه خود بیاورید باید یک سری مطالب را بدانید.


فضا:
عروس هلندی گزینه مناسبی برای افرادی است که تمایل به نگهداری از طوطی ها را دارند اما فضای کافی و مناسبی در اختیار ندارند به طوری که فضای لازم برای نگهداری عروس هلندی تقریبا نصف فضای مورد نیاز طوطی های بزرگ تر مثل طوطی ماکائو می باشد. ابعاد قفس عروس هلندی باید از هر طرف 2 فوت در نظر گرفته شود و این در حالی است که برای نگهداری ماکائو نیاز به 5 فوت مربع می باشد. از سوی دیگر مصرف خوراک این پرنده کم بوده و از این نظر هزینه اندکی را برای صاحب خود تحمیل می کند.


مسایل مربوط به ایجاد ارتباط با پرنده
اگر در اغلب موارد شما تمایل به صحبت های طولانی با طوطی ها را دارید و می خواهید با آنها رابطه کلامی برقرار کنید در ان صورت داشتن طوطی های خاکستری یا طوطی آمازون شما را بیشتر خوشحال خواهد کرد. برخی از عروس های هلندی میتوانند صحبت کردن را یاد بگیرند اما در واقع آنها به عنوان طوطی های سخنگو شناخته نمی شوند. اما آنها استعداد خارق العاده ای در تقلید صدای پرندگان و سایر ملودی ها دارند و آنها برای این کار نیازی به آموزش ندارند و شما برای این کار کافی است که تلویزیون را روشن بگذارید تا عروس هلندی صدای مورد علاقه خود را انتخاب و تقلید کند. اگر شما یک زنگ درب مخصوص مغازه را داشته باشید ، ممکن است که عروس هلندی صدای این زنگ را یاد بگیرد. طول عمر عروس های هلندی که خوراک مناسبی دریافت کرده و از محیط تعاملی خود لذت می برند میتواند تا بیست سال نیز برسد اما به طور میانگین 15 سال در نظر گرفته می شود. بنابراین داشتن عروس هلندی در واقع داشتن یک تعهد بزرگ در قبال تامین مواد غذایی مناسب، مراقبت های دامپزشکی و سلامت روحی پرنده می باشد.
عروس هلندی یک پرنده کنجکاو، مهربان و اجتماعی است که پیوند نزدیکی را با صاحب خود برقرار می کند. برخلاف سایر پرندگان مثل فنچ، عروس هلندی به عدم سلام کردن شما به وی به هنگام ورود به منزل و یا فراموش کردن زمان بازی شما با پرنده اتان در خارج از قفس حساس بوده و به این موارد توجه خواهد کرد. طوطی ها توانایی یادگیری برخی از ترفندها را دارند و انتظار دارند که در برابر چینین آموزش هایی ستوده و تشویق شوند.

مترجم: امید خسروی فر
http://pets.thenest.com/advantages-disadvantages-cockatiels-7806.html