جانورشناسان پرویی و مکزیکی از کشف شش گونه جدید جانوری در معروفترین منطقه باستانی آمریکای جنوبی موسوم به «ماچوپیچو» پرو خبر دادند.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا گروهی متشکل از جانورشناسان پرویی و مکزیکی اعلام کردند که موفق به یافتن یک پستاندار،‌ یک مارمولک و چهار قورباغه جدید در منطقه باستانی «ماچوپیچو»ی پرو شده‌اند.

پستاندار جدید که هنوز نامی برای آن برگزیده نشده، یک موش آبی با ظاهری عجیب است. این موش از طبقه chibchanomys‌ها است که تا پیش از این تنها دو گونه از آن مشاهده شده بود. این گونه جدید گوش داخلی ندارد. بین انگشتان پای این موش تا پشت پاهایش پوشیده از مو است تا بتواند در داخل آب رودخانه‌ها قدرت مانور خوبی داشته باشد. این موش‌های آبی در میان نادرترین و کمتر شناخته‌شده‌ترین جانوران آمریکای جنوبی هستند.گونه جدید موش آبی

این تیم جانورشناسان به سرپرستی «هوراسیو زبالوس»، متخصص پستانداران همچنین موفق به کشف چهار قورباغه جدید شدند. این قورباغه‌ها شامل یک قورباغه از طبقه Telmatobius‌هاست که زندگی خود را در استخرهای به جا مانده از دوران «اینکا»ها می‌گذرانند. دو گونه دیگر قورباغه از طبقه Brypheryne وOreobates هستند که در میان خس و خاشاک و برگ درختان زندگی می‌کنند. گونه آخر نیز از طبقه Gastrotheca است که روی درختان زندگی می‌کند. این گروه از قورباغه‌ها «کیسه دار» نامیده می‌شوند زیرا روی بدن خود کیسه کوچکی دارند که نوزاد خود را داخل آن حمل می‌کنند.

به نقل از مونگابی، آخرین کشف زیست شناسان نیز یک مارمولک جدید است که معتقدند گونه جدیدی از طبقه مارمولک‌های proctoporus‌ است.منبع:ایسنا