آهنگری گفت: صبح امروز 150 نفر از شکارچیان غیر مجاز، بومیان و کشاورزان شهرستان بابلسر با محیط بان و مسئولان یگان حفاظت استان مازندران جهت جلوگیری از جمع آوری دامگاه‌های غیر مجاز درگیر شدند.


مسلم آهنگری رئیس یگان حفاظت استان مازندران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، گفت: ساعت 5 صبح امروز با حکم قضایی شهرستان بابلسر، یگان حفاظت محیط زیست استان مازندران با همکاری 70 محیط بان از تمامی شهرستان‌های استان مازندران برای جمع‌آوری دامگاه‌های غیر مجاز تالاب فریدونکنار واقع در شهرستان بابلسر اقدام کردیم.

وی در ادامه گفت: اما متاسفانه حدود 150نفر از شکارچیان غیر مجاز،‌ بومیان و کشاورزان شهرستان بابلسر با محیط بانان و مسئولان یگان حفاظت استان مازندران جهت جلوگیری از جمع‌آوری دامگاه‌های غیر مجاز درگیر شدند.

آهنگری در ادامه تصریح کرد: به دلیل این که احتمال آسیب دیدن شدید طرفین در این درگیری بسیار زیاد بود مقامات ارشد سازمان تصمیم گرفتند اجرای این عملیات را متوقف کنند زیرا شکارچیان غیر مجاز و بومیان برای مقابله با محیط بانان از سلاح‌های شکاری نیز استفاده می‌کردند.

وی در خصوص علل اصلی متوقف شدن این عملیات بیان داشت: محیط‌‌ بانان ضابطین اصلی حفاظت از محیط زیست هستند اما متاسفانه دامگاه‌های شهرستان بابلسر به معضل اجتماعی تبدیل شده که ادارۀ محیط زیست استان به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست.

وی در خصوص پرنده‌های شکار شده در این دامگاه‌ها گفت: هر نوع پرنده‌ای که در این دامگاه اسیر شوند توسط این شکارچیان غیرمجاز گرفته و فروخته می شود که متاسفانه در بین این پرندگان، گونه‌های حفاظت شده یا درحال انقراض نیز وجود دارند.منبع:باشگاه خبر نگاران