مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت سازمان محیط زیست گفت: رئیس سازمان محیط زیست کشور زنگ اول مهر را به عنوان زنگ محیط زیستی در یکی از مدارس مناطق محروم شهر تهران به صدا در می‌آورد.

محمد درویش مدیرکل دفتر اموزش و مشارکت سازمان محیط زیست در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، درباره ی اجرایی شدن زنگ محیط زیست در مدارس کشور گفت: در این طرح سازمان حفاظت محیط زیست تلاش می‌کند تا تمام مدارس کشور از زنگ زیست محیطی برخوردار شوند.

وی در خصوص میزان اهمیت اجرا شدن این طرح بیان داشت: امسال محبوبه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست زنگ اول مهر را به عنوان زنگ محیط زیستی در یکی از مدارس مناطق محروم شهر تهران به صدا در می‌آورد تا نشان دهند عزم سازمان محیط زیست برای اعتلای سطح سواد محیط زیستی در مقطع آموزش ابتدایی و متوسطه جدی است.

درویش افزود: در حال حاضر کار انتشار منشور مدارس جامع محیط زیستی به پایان رسیده است و توجه خود را بر روی شیوه‌نامه‌ی اجرایی این منشور نیز متمرکز کرده‌ایم.

وی در ادامه تاکید کرد: این شیوه‌نامه اجرایی به کمک همکاران ما در وزارت آموزش و پروش و همچنین تشکل‌های مردم نهاد در حال تنظیم و بررسی است و تصور ما این است که حداکثر تا یک ماه آینده این شیوه نامه‌ی اجرایی منتشر شود.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی در ادامه گفت: ما در تلاش هستیم تا فهم اکولوژیک را به محتوای آموزش‌هایی که توسط آموزش و پرورش ارائه می‌شود اضافه کنیم.

وی در مورد هماهنگی‌های صورت گرفته برای اجرایی شدن این طرح اظهار داشت: 2000 معلم به صورت داوطلبانه به مناطق حفاظت شده‌ی سازمان محیط زیست رفته و توسط کارشناسان ذیربط آموزش‌های لازم زیست محیطی دیدند.

درویش در پایان در مورد اجرای کامل این طرح در مدارس سراسر کشور گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و به امید خدا این پکیج اجرایی در سال تحصیلی 95-94 در تمامی مدارس کشور اجرایی می‌شود.


منبع:باشگاه خبر نگاران