یک قلاده گربه وحشی که درون یک حلقه چاه خشک سقوط کرده بود، توسط ماموران محیط زیست آمل نجات یافت و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل روز شنبه گفت: این گربه وحشی با فاصله گرفتن از زیستگاه طبیعی خود، در روستای «اجوارکلا» از توابع بخش دشت سر به داخل چاهی خشک سقوط کرد.

«بهمن صادق نژاد» افزود: یکی از اهالی روستا این حادثه را به اداره حفاظت محیط زیست آمل اطلاع داد و ماموران نیز بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: گربه وحشی به علت ترس از اهالی روستا در مسیر فرار در داخل این چاه عمیق افتاده بود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل گفت: چهار نفر از ماموران این اداره با کمک یکی از کوهنوردان شهرستان آمل گربه وحشی را که نسل آن رو به کاهش است، زنده گیری کرده و از مرگ حتمی نجات دادند.

صادق نژاد افزود: این گربه وحشی پس از نجات و اطمینان از سلامت، در زیستگاه طبیعی اطراف جنگل های «بلیران» شهرستان آمل رها شد.

وی از مردم خواست با مشاهده ورود هرگونه از حیوانات به روستا و محل زندگی خود، بلافاصله با محیط زیست تماس بگیرند و این حیوانات را از صدمه دیدن و سوء استفاده شکارچیان نجات دهند.

رییس اداره محیط زیست آمل خشکسالی و تخریب زیستگاه جانوران را از علل اصلی حضور حیوانات وحشی در حوالی شهرها و روستاها دانست.


منبع:ایرنا