ماهی گلدفیش ۱۰ ساله به منظور خارج ساختن تومور از مغز در ملبورن(استرالیا) تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از زیست نیوز این ماهی قرمز که جورج نام دارد در یک عمل جراحی بسیار حساس و البته دیدنی مورد مداوا قرار گرفت. جورج 10 ساله گرفتار یک تومور مغزی شده بود که بیشتر قسمت های تومور خارج از سر قرار داشت. این عمل 30 دقیقه به طول انجامیده است.

نکته قابل توجه بازتاب رسانه ای عمل جراحی مذکور در بیمارستان حیوانات اسمیت بوده که حمایت ها و انتقادهای بسیاری را بدنبال داشته است. در برخی از اظهارنظرها هزینه بالای این عمل در مقابل قیمت یک ماهی را مورد انتقاد قرار داده و آن را عملی نادرست دانسته اند در حالیکه گروه دیگر ضمن حمایت از تصمیم صاحب ماهی، بر این باورند که حس موجود میان انسان و حیوان خانگی ارزش بسیار بالایی دارد.


مسئول گروه جراحی در رابطه با این عمل متفاوت می گوید: با توجه به حجم کم خون جاندار، تیم جراحی به شدت نگران از دست رفتن خون ماهی بود و در حین عمل سعی بر آن بود تا بهترین مسیر با کمترین آسیب برای برداشتن تومور انتخاب شود.
علاقه به حیوانات خانگی در نوع خود بسیار قابل توجه است. در شرایطی که هزینه خرید یک ماهی قرمز جدید در حدود 10 دلار استرالیا(9 دلار آمریکا) است اما صاحب حیوان حاضر شده 200دلار هزینه کند تا ماهی خانگی وی سلامت خود را بازیابد.