مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در راستای صیانت از گونه‌های حیات وحش و اقدام به موقع در زمان وقوع حوادث و گونه‌های دچار حادثه نسبت به ایجاد و راه‌اندازی آمبولانس حیات وحش در استان اقدام شد.


به گزارش زیست آنلاین سعید محمودی در گفتگو با مهر بیان داشت: با توجه به گستردگی و پراکندگی جغرافیایی استان و وجود گونه‌های متنوع و ارزشمند لذا حفظ و حراست از حیات وحش به ویژه گونه های جانوری تحت حفاظت و در حال انقراض با تدابیری از این دست بسیارضروری به نظر می‌رسد.

وی در خصوص نحوه ارایه خدمات آمبولانس حیات وحش ابراز داشت: خدمات درمانی با پشتیبانی تیم اجرایی محیط زیست و مراکز دامپزشکی سطح استان انجام می‌گیرد و آمبولانسی مجهز به لوازم دامپزشکی و تیم درمانی در تمامی مراکز و شهرهای استان برای این منظور آماده سازی شده است.

وی اعلام داشت: آمبولانس حیات وحش در استان کار امداد رسانی به گونه‌های جانوری به ویژه جانورانی که در حاشیه جاد‌ها بر اثر برخورد با خودروها دچار سانحه و یا آسیب می‌شوند را بر عهده داشته و به منظور حفظ گونه های جانوران در اسرع وقت نسبت به امداد رسانی و ارایه خدمات اقدام می‌کند.محمودی تاکید کرد: بسیاری از گونه های تحت حفاظت از جمله خرس سیاه، یوزپلنگ، شغال و یا روباه و سایر گونه های کمیاب همواره در معرض اسیب و خطر جدی به دلیل توسعه زندگی شهری قرار داشته که راه اندازی آمبولانس حیات وحش می تواند نقش موثری در حفظ جان این گونه ها ایفا نماید.

وی همچنین از راه اندازی سامانه پیامکی محیط زیست استان خبر داد و گفت: تمامی شهروندان استان می توانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و وقایع زیست محیطی استان را از طریق سامانه پیامکی محیط زیست استان با
شماره 100005415050 اطلاع رسانی کنند.


منبع:زیست آنلاین