فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  10
لایک لایک:  9
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,741

  8 نفس رودخانه های مازندران بند آمده است/ مادر خزر می میرد!

  به گزارش خبرنگار مهر، بیش از 140 رودخانه کوچک و بزرگ در مازندران جریان دارد که عبور رودخانه‌ها در حاشیه و میان شهرها و روستاها سبب شده که انواع فاضلاب های خانگی، زهکش شهرها و فاضلاب کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و در برخی موارد حتی فاضلابهای خطرناک بیمارستانی در رودخانه‌ها تخلیه می شود.به تاکید کارشناسان، ساخت كارخانه هاي بازيافت و كمپوست زباله در مناطق شهري و روستايي، سيستم تصفيه فاضلاب، تغيير الگوي مصرف سموم و كودهاي شيميايي در مزارع و باغ ها و گرايش به سمت مبارزه بيولوژيك با آفات، برخورد جدي با قاچاقچيان شن و ماسه، ارزيابي زيست محيطي و رعايت ملاحظات منطقه اي و اكولوژيك در اجراي طرح هاي عمراني و صنعتي، از مهم ترين راهكارهايي است که می تواند، روند خشک شدن رودخانه های مازندران را به تاخیر اندازد.

  روند رو به افزایش آلودگی رودخانه های مازندران

  بازرس کل استان مازندران از وضعیت زیست محیطی رودخانه های استان مازندران ابراز نگرانی کرد و آلودگی رودخانه ها را رو به افزایش دانست و بر عزم جدی متخصصان، کارشناسان و صاحب نظران امر، برای توقف آن تأکید کرد.

  سید حسن میری قلعه سری در ادامه به عوامل آلودگی رودخانه های مازندران اشاره کرد و گفت: آلودگی بالای فاضلاب های کشاورزی، زراعی، شهری و روستایی و روانه شدن این فاضلاب ها به جریان آب های سطحی و زیر زمینی و تخلیه پساب و فاضلاب واحدهای تولیدی خدماتی صنعتی و... به آب های سطحی از عوامل مهم آلودگی رودخانه های مازندران است که مدیران دستگاه های مرتبط باید آن را جدی بگیرند.
  بازرس کل مازندران گفت: استفاده بیش از حد سموم و کودهای شیمیایی توسط کشاورزان و هدایت آلودگی ها از طریق زه آبهای کشاورزی و ورود آنها به آب های سطحی، عدم رعایت مسائل زیست محیطی و استانداردها از سوی صاحبان مزارع پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی از جمله عوامل آلودگی رودخانه های مهم مازندران است که بازرس کل این استان بر آن تأکید نمود.

  وی سپس به برداشت بی رویه و غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها و عدم رعایت مسائل زیست محیطی از سوی واحد های معدنی شن و ماسه اشاره نمود و آن را یکی دیگر از عوامل آلودگی رودخانه های این استان دانست.

  وی از کارشناسان مدعو که عضو کمیته تخصصی محیط زیستِ کمیسیون علمی تخصصی به شمار می روند، خواست وضعیت رودخانه ها را به صورت تخصصی و کاربردی آسیب شناسی نمایند و اگر دستگاهی تخلف نمود به اداره کل بازرسی استان گزارش نمایند تا هم هشدار های قانونی لازم داده شود و هم این که به عنوان مبنای نظارت و بازرسی قرار گیرد.

  میری قلعه سری در ادامه اظهار داشت: نباید در حل و برطرف ساختن آلودگی رودخانه ها آرمانی فکر کرد بلکه باید ضمن بررسی قابلیت های اجرایی با توجه به امکانات، تجهیزات و سرمایه های موجود، ابتدا به فکر توقف آلودگی ها بود که خود گام بزرگی است.

  وی با بیان این که پیشنهاد های سازمان بازرسی الزام آور است تصریح کرد: ما خواهان پیشنهاد های علمی، کاربردی و اثر بخش جهت جلوگیری از آسیب ها و تخلفات هستیم.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در اداره کل بازرسی استان مازندران بر آنیم که از ظرفیت های کارشناسان درون و برون سازمانی برای امر نظارت بر دستگاه های اجرایی بهره گیریم که تا کنون قدم های مهم و محکمی در این راستا برداشته ایم و امیدواریم با تکیه بر عزم و اراده ای که در این اداره کل نمایان است شاهد پیشرفت روز افزون این مهم باشیم.

  عبور 140 رودخانه از مازندران/ لزوم حفظ شریانهای حیاتی

  به گزارش مهر، استان مازندران داراي ۱۴۰ رودخانه است كه از اين تعداد ۶۳ رودخانه از اهميت بالايي برخوردار است، در اين ميان رودخانه هراز به عنوان بزرگ ترين رودخانه منطقه از وسط شهر آمل عبور مي كند و در صورت اعمال مديريت صحيح مي تواند به جاي آن كه به محلي براي تخليه زباله و فاضلاب تبديل شود به عنوان يكي از اصلي ترين جاذبه هاي توريستي و گردشگري مورد استفاده قرار گيرد كه در نتيجه درآمد قابل توجهي را نصيب مردم مي كند.  در سراسر كشور، هم اينك ۵ رودخانه به عنوان مهم ترين رودخانه هاي كشور تحت عنوان حفاظت شده در شوراي عالي محيط زيست به ثبت رسيده اند كه از اين تعداد رودخانه چالوس و سردآبرود به عنوان رودخانه هاي حفاظت شده در استان مازندران واقع شده است و اين فرصت بزرگي است براي مازندران كه تاكنون نصيب هيچ يك از استان هاي كشور نشده است.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست مازندران با تاکید بر اینکه 23 رودخانه مهم در مازندران جریان دارند که هراز یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های شمال کشور است.

  ناصر مهردادی تصریح کرد: این رودخانه بزرگ بسیار از لحاظ زیست‌محیطی و شیلات مهم بوده و گونه‌های کم‌یاب ماهیان سردآبی در آن زیست دارند.

  این مسئول استانی با تاکید بر اینکه با کمک مسئولان در دستگاه قضایی استان مشکلات زیادی در عرصه محیط‌ زیست مازندران را کاهش دادیم، گفت: باید در زمینه حفاظت از رودخانه هراز همه مسئولان تمام تلاش خود را به کار گیرند.

  بر اساس آمارها، هر ساله ۱۱۰۰ ميليون ليتر فاضلاب وارد شاهرگ هاي حياتي استان مي شود كه از اين ميزان شامل پساب هاي صنعتي، پساب هاي شهري، فاضلاب مناطق روستايي و زهاب زمين هاي كشاورزي است، اما آنچه امروز استان مازندران را بيشتر از ساير آلاينده ها در معرض خطر جدي قرار داده و نه تنها حيات رودخانه ها بلكه سلامت مردم را هم تحت الشعاع قرار داده است، ميزان بالاي سم و كودي است كه در اراضي كشاورزي و باغ هاي استان مصرف مي شود.

  به طوري كه هر ساله بالغ بر ۱۷۰ هزار تن كود شيميايي و بيش از ۲ ميليون ليتر انواع حشره كش، علف كش و قارچ كش در مازندران مصرف مي شود كه تنها بار آلودگي زهاب هاي كشاورزي و در نهايت بار آلودگي رودخانه ها را بيشتر مي كند.
  نبود طرح آمایش سرزمین و مصرف بی رویه کودهای شیمیایی

  یک کارشناس ارشد مسائل زیست محیطی می گوید: با توجه به گوناگونی عناصر تشکیل ‌دهنده این فاضلاب‌ها، شرایط زیستی رودخانه‌ها در بیشتر نقاط دگرگون شده که نابودی زیستگاه ماهیان خاویاری و مولد آزاد درچشمه کیله تنکابن یکی از آنهاست.

  ناصر ابطحی افزود: به دلیل نبود طرح جامع آمایش سرزمین، استفاده غیراصولی از خاک ، ضعف تکنیکهای مهندسی ، مصرف بی‌رویه و بسیار زیاد انواع کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی و واقع شدن درصد قابل توجهی از زمین های کشاورزی در حاشیه رودخانه‌ها، پسابهای زراعی از نهرها و جویهای کوچک با شستشوی خاک توسط باران، وارد رودخانه‌ها شده است.

  وی بیان داشت: این امر باعث تغییرات اساسی در ترکیبات شیمیایی و فیزیکی آب می‌شود که خسارات و پیامدهای زیان‌بار حاصل از آن بسیار چشمگیر است. ورود فاضلاب‌های خانگی یا کشاورزی به رودخانه‌ها هم موجب غنی شدن این آب‌ها شده است.

  به گزارش مهر، تشديد آلودگي رودخانه ها، نابودي آبزيان و كاهش منابع شيلاتي و خسارات اقتصادي، تشديد احتمال سيل خيزي مناطق حاشيه اي رودخانه ها، تهديد سلامت مردم و بروز بيماري ها و سرطان ها را در پی خواهد داشت.
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  کاربر کارآمد

  تخصص
  دکتری
  محل سکونت
  تبریز
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
  تاریخ عضویت
  Jun 2013
  شماره عضویت
  12573
  میانگین پست در روز
  0.46
  تعداد ارسال ها
  750
  قرار نیست که همه جا دولت نظارت داشته باشه !!

  خود مردم و صاحبان کارخانه ها هم مسول اند

  همه چیز پول نیست که !!

  آموزش در مورد محیط زیست نداریم که /

  همه اش فیلم های کره ای و ژاپنی و ..... پخش میشه . آقایان صدا و سیما چند ساعت برنامه در مورد محیط زیست دارند . !!!

 3. #3
  کاربر تازه وارد

  تخصص
  sdf
  محل سکونت
  کاشان
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Sep 2014
  شماره عضویت
  16524
  میانگین پست در روز
  0.00
  تعداد ارسال ها
  2
  متشکرم از مطلبت اما واقعا تاسف برانگیزه


  ویرایش توسط RAMIN : 11th September 2014 در ساعت 05:54 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. در خواست چیپ ست خوان
  توسط ooooo147852369 در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 9th August 2014, 12:26 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th May 2014, 07:06 PM
 3. چرا بهترین اسپری برای پرندگان آب است. فقط آب ساده است ؟
  توسط نفیسه در انجمن نظافت و حمام کردن طوطی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th February 2014, 10:11 PM
 4. درخواست خرید دستگاه دیجیتال تست ph و kh نو و یا دست دوم
  توسط Discus.shiraz در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 9th December 2013, 08:12 PM
 5. خریدار بمب هوا مرکزی دست دوم و چند عدد بخاری دست دوم
  توسط mysm fish در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 16th October 2013, 08:09 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ