هجوم متخلفین به اداره محیط زیست بروجرد، ضرب وشتم محیطبانان و تخریب اموال

۱۷ شهریور ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بر اساس گزارشات دریافتی مبنی بر خرید و فروش غیرقانونی گونه های جانوری وحشی و بعضا حمایت شده در یک مغازه پرنده فروشی در بروجرد نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به همراه مامورین نیروی انتظامی پس از هماهنگی با دادستان و دریافت حکم ورود و بازرسی وارد مغازه مذکور شدند.رییس اداره محیط زیست بروجرد در این باره گفت: در جریان تفتیش و بازرسی از این مکان یک عدد سنجاب ایرانی، تعدادی سهره وحشی و تعدادی مینا کشف و ضبط و به اداره محیط زیست شهرستان بروجرد منتقل گردید.
همچنین در این زمینه پرونده ای تشکیل و صاحب مغازه جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شد.

امیر ساکت افزود: دو روز بعد صاحب مغازه به همراه پسرش و یک فرد دیگر وارد اداره محیط زیست شده و ضمن ایجاد درگیری با پرسنل اداره اقدام به تخریب اموال از جمله آبسرکن، درب و دیوار اداره نمودند.
همچنین افراد مهاجم پس از فحاشی و بی احترامی، اینجانب و محیط بانان قاسم دلفانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

رییس اداره محیط زیست بروجرد گفت: ما نیز به جهت حفظ شئون اداری و سازمانی از برخورد فیزیکی با مهاجمین اجتناب کرده و صرفا از خروج آنها از اداره جلوگیری نموده و موضوع به پلیس ۱۱۰ گزارش گردید.
پس از حضور مامورین پلیس در محل اداره محیط زیست، متخلفین بازداشت و پس از تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی شدند.

امیر ساکت اظهار داشت: طبق گزارش پزشکی قانونی محیط بان قاسم دلفانی از ناحیه انگشت دست دچار شکستگی و در ناحیه کمر و دهان دچار آسیب دیدگی و کبودی شده و برای وی یک ماه طول درمان در نظر گرفته شده است.
همچنین بر اساس نظریه پزشکی قانونی اینجانب نیز از ناحیه یکی از دندان های ردیف بالا دچار شکستگی و از ناحیه دهان و لب پایین دچار کبودی و تورم شده ام و برای اینجانب نیز یک ماه طول درمان در نظر گرفته شده است.

رییس اداره محیط زیست بروجرد گفت: برای متهمین علاوه بر جرم خرید و فروش غیرمجاز گونه های جانوری وحشی پرونده ای به جرم فخاشی، بی احترامی و ضرب و جرح مامورین دولت و تخریب اموال عمومی در دادسرا تشکیل شده و به زودی به جرائم آنها رسیدگی خواهد شد.