چهار شکارچی غیرمجاز باتلاش محیطبانان قرخود پیش از اقدام به شکار دستگیر شدند

۱۵ شهریور ۱۳۹۳
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست خراسان شمالی حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده قرخود متوجه علائم حضور افراد مشکوک در منطقه شده و پس از ردزنی چهار فرد مسلح را مشاهده نمودند که مشغول دوربین کشی و در جستجوی شکار بودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت: محیط بانان بلافاصله برای برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شدند اما متخلفین پس از مشاهده مامورین با پای پیاده و بوسیله موتورسیکلت اقدام به فرار نمودند.
موسی ولیزاده افزود: محیط بانان نیز به تعقیب شکارچیان پرداخته و پس از مدتی تعقیب و گریز و ایجاد راهبند در مسیرهای فرار، موفق شدند سه نفر از متخلفین را بازداشت کنند اما یک نفر از شکارچیان غیرمجاز به همراه یک قبضه اسلحه متواری گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان اظهار داشت: در جریان بازرسی از متهمین دستگیر شده یک قبضه اسلحه برنو ساخت کشور آلمان، ۱۲ عدد فشنگ گلوله زنی، یک دستگاه موتورسیکلت تریل ۲۵۰ سی سی و یک دستگاه موتورسیکلت ۱۲۵ سی سی کشف و ضبط گردید.

…………………….

تصویر: سه شکارچی غیرمجاز پس از بازداشت و انتقال به پاسگاه محیط بانیولیزاده گفت: متهمین پس از تشکیل پرونده به جرم شروع به شکار به مراجع قضایی معرفی شدند و با دستور مقام قضایی تا زمان صدور حکم قطعی، اسلحه و موتورسیکلت های کشف شده توقیف خواهد بود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مانه و سملقان گفت: متهم متواری نیز با اعتراف صریح بازداشت شدگان کاملا شناسایی و با دستور قاضی حکم جلب وی نیز صادر شده است.