محققان دانشگاه ایالتی اوهایو روش جدیدی را یافتند تا با استفاده از این روش به افراد مسن مبتلا به بیماری آلزایمر کمک کنند.

به گزارش جهان اسب (دنیای اسب سابق) از باشگاه خبرنگاران، محققان روش تازه‌ای را برای درمان بیماری آلزایمر در افراد مسن یافتند.گزارش‌ها مبتنی بر این است که اسب درمانی می‌تواند به آموختن مهارت‌های ارتباطی و نیز به کودکانی با ناتوانی‌های جسمانی یا روانی كمك كند. اسب درمانی برای درمان اوتیسم، مورد استفاده قرار گرفته است.

اما محققان دانشگاه اوهایو این روش را بسط دادند تا ببینند برای افراد بزرگسال مبتلا به آلزایمر راهی برای درمان با اسب وجود دارد یا خیر.محققان می‌گویند آیا ممکن است برای افراد بزرگسال مبتلا به زوال عقل و آلزایمر راهی وجود داشته باشد تا با اسب تعامل خوبی داشته باشند. آیا آنها علاقمند به برقراری ارتباط با اسب هستند و این چه تاثیراتی در اختلالات رفتاری آنها می‌تواند داشته
باشد؟


محققان این یافته ها را از شخصی بدست آوردند که یک سوار کار حرفه‌ای است و مادر این شخص دچار بیماری آلزایمر است.وی می‌گوید وقتی که ما برای مراقبت از اسب و کارهای مربوطه به مزرعه می‌رویم مشاهده می کنیم که بسیاری از اختلالات رفتاری مشکل ساز ما درمان کمتر می‌شود. سرگردانی، تکرار گفتارها، مقابله در برابر مراقبت و ... کم می‌شود و این کاهش اختلالات نه تنها بعد از بازگشت از مزرعه، بلکه بیشتر از آن هم ادامه دارد.

بستگان این زن می‌گویند: او کارهایی را که امروز و دیروز انجام داده است را بخاطر نمی آورد ولی کارهایی را که در مزرعه هنگام اسب سواری و مراقبت از اسب انجام داده است را بخاطر می آورد.


گفتنی است لیندا كوهانف ، پیشگام این فكر می‌گوید: "اسب‌ها احساساتی را كه انسانها می‌خواهند پنهان كنند، بازتاب می‌دهند."


منبع:جهان اسب (دنیای اسب سابق)