پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال دریافت گزارشاتی از همیاران محیط زیست مبنی بر فعالیت گسترده یک باند کشتار حیات وحش در خراسان رضوی، نیروهای یگان محیط زیست این استان پس از مدتی انجام کار اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه باند مذکور در شهر مشهد شدند.

پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی نیروهای یگان محیط زیست و مامورین نیروی انتظامی به قصد ورود به منزل راهی مخفیگاه مذکور شدند.
در زمان حضور مامورین کسی درون مخفیگاه حضور نداشت و درب ساختمان مذکور نیز قفل بود. بنابراین طی هماهنگی و کسب مجوز از مقام قضایی درب ساختمان شکسته شده و مامورین وارد مخفیگاه شدند.

در جریان بازرسی از این مکان تعداد بسیار زیادی انواع مهمات و ادوات شکار به شرح زیر کشف و کشف و ضبط گردید.
فشنگ کلاشینکف ۱۷ عدد
مرمی با کالیبرهای مختلف ۹۳۰ عدد
قطار فشنگ حاوی فشنگ های مختلف ۵ عدد
فشنگ کالیبر ۱۲ تعداد ۹۵۰ عدد
فشنگ چهارپاره ۱۶ عدد
فشنگ گلوله زنی ۴۲۷ عدد
یک عدد جلیقه خشاب کلاشینکف
یک عدد دوربین شکاری
هزار عدد چاشنی
مقادیر زیادی ساچمه سربی
تعداد ۴۰۰ عدد پوکه
مقدار یک کیلوگرم باروت
به همراه انواع لوازم و تجهیزات مهمات سازی شامل دستگاه فشنگ پرکنی، ترازوی توزین باروت، دستگاه تراش پوکه، پرس دستی، دستگاه مینی فرز و سنگ دو طرفه و غیره.

در بازرسی از این مکان جمجمه و ۳ کیلوگرم گوشت متعلق به آهو، یک قرقاول تاکسیدرمی شده به همراه تعداد زیادی عکس چاپ شده مربوط به شکار غیرمجاز گونه های جانوری حمایت شده از جمله درنای خاکستری کشف گردید.
همچنین از این مکان یک گوشی موبایل و یک کامپیوتر شخصی نیز توقیف و با دستور مقام قضایی نسبت به رمزگشایی دستگاه ها اقدام و تصاویری از شکار غیرمجاز گونه های جانوری بدست آمده که تصاویر در اختیار مقام قضایی می باشد.


یکی از عکس های کشف شده در مخفیگاه متهمین مربوط به شکار غیرمجاز تعدادی گونه حمایت شده درنای خاکستری
متهم اصلی پرونده که در جریان بازرسی از مخفیگاه در ساختمان حضور نداشت شناسایی شده و ضمن صدور حکم جلب بزودی توسط نیروی انتظامی بازداشت و به دادگاه معرفی خواهد شد.]
منبع خبذر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران