مطالعه آثار باستانی راهی برای تشخیص تاریخ حیات وحش ایران
رئیس سازمان محیط زیست گفت: تاریخ حیات وحش ایران را می­ توان از طریق مطالعه آثار باستانی موجود در موزه­ های ایران مشخص کرد.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از فارس معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در بازدید از نمایشگاه نشانه­ هایی از 200 هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران زمین که در موزه ملی برگزار شده است، با بیان اینکه تاریخ حیات وحش ایران را می­ توان از طریق مطالعه آثار باستانی موجود در موزه­ های ایران مشخص کرد، اظهار داشت: با بازسازی این اطلاعات می­ توان شرایط زیست محیطی و تکامل گونه حیوانات در ایران را به درستی مشخص کرد.


وی افزود: قدمت و تاریخ حضور حیوانات و طبیعت در تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران باستان بسیار ارزنده و قابل تامل است و به واسطه تنوع زیستی، گیاهی و جانوری که در این آثار وجود دارد می­ توان به اهمیت تاثیر حیوانات در زندگی انسان­ها از گذشته تا امروز پی برد.
رئیس سازمان محیط زیست افزود: اشتراکات زیادی میان سازمان میراث فرهنگی و سازمان محیط زیست وجود دارد که می­ توانیم براساس آن یک همکاری جدی و برنامه کاری مشترک تعریف و ارائه کنیم.
نمایشگاه 200 هزار سال همبودی انسان و جانوران در ایران از تاریخ 8 شهریور تا 8 مهر در موزه ملی ایران میزبان علاقه­ مندان به تاریخ حیات وحش است.

منبع:فارس