فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران و سرپرست منطقه حفاظت شده کویر در گشتی مشترک روز گذشته ۲ گروه شکارچی غیر مجاز در شکارگاههای آزاد استان تهران دستگیر شدند.


به گزارش زیست آنلاین از مهر، اسماعیل میرانزاده با اعلام این خبر گفت: روز گذشته در عملیات گشت و پایش شکارگاههای آزاد جنوب استان که مناطقی مستعد برای زیست پرندگان وحشی می باشد به دو نفر شکارچی که اقدام به شکار غیر مجاز دو قطعه(کوکر) باقرقره وحشی نموده بودند برخورد کرده و موفق به دستگیری آنان می شوند.


وی افزود: از این شکارچیان متخلف دوقبضه سلاح شکاری ساچمه زنی کشف و ضبط شد.


میرانزاده با اشاره به اینکه در فاصله نه چندان دور تر دو نفر دیگر نیز در حال شروع به شکارغیرمجاز پرندگان وحشی بودند تصریح کرد:بلافاصله این شکارچیان غیر مجاز دستگیر و دوقبضه سلاح شکاری و مهمات از آنان کشف و ضبط و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شد.
میرانزاده با بیان اینکه پرونده تخلف این شکارچیان غیر مجاز تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند تاکید کرد: تاکنون هیچگونه پروانه ای برای شکار پرندگان و پستانداران وحشی در کشور صادر نشده است و اقدام به شکار جانوران وحشی برابر قوانین و مقررات مستلزم صدور مجوز و پروانه شکار می باشد.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: بر این اساس هرگونه شکار و شروع به شکار جانوران وحشی تخلف و جرم محسوب می شود و ماموران سازمان حفاظت محیط زیست با قاطعیت با متخلفان برخورد خواهند کرد.

میرانزاده بیان داشت: از کلیه کسانی که سلاح شکاری دارند تقاضا داریم تا بدون اخذ مجوز شکار از ورود به عرصه های طبیعی به قصد شکار جانوران وحشی خودداری کنند زیرا تیراندازی در فصول غیر مجاز آسیب جدی به اکوسیستم و زیستمندان آن تحمیل نموده و باعث برهم خوردن تعادل و تناسب محیط زیست در این عرصه ها می گردد.منبع:مهر