مدیرکل بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باغ وحش های فعال در کشور براساس استانداردهای لازم ساماندهی می شوند.

به گزارش ایرنا، سید احمد نبوی روز شنبه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران افزود: باغ وحش ها و مراکز نگهداری حیات وحش در طول هشت سال گذشته به حال خود رها شدند و این مراکز بزودی ساماندهی می شوند.

وی گفت: هم اکنون 81 باغ وحش و مرکز نگهداری حیوانات در کشور فعال است که تا دو ماه آینده استانداردهای لازم برای این مراکز اعلام می شود.

وی در زمینه فعالیت دو سیرک حیوانات درکشور نیز گفت: استانداردهایی برای این مراکز نیز تهیه شده و درآینده نزدیک چیزی به نام سیرک حیوانات با توجه به سخت بودن ضوابط ، فعال نخواهد بود.

نبوی از مبارزه و برخورد جدی با زمین خواران که وارد مناطق بکر تحت مدیریت حفاظت محیط شدند نیز خبر داد وگفت: هم اکنون زمین خواران با ارائه مدارک ساده در استان های شمال و فارس اقدام به تصرف این مناطق کرده و برای زمین های سند دریافت کرده اند.

وی گفت: دو پرونده تخلف در جزیره میانکاله استان گلستان و دامنه های بموه استان فارس تشکیل شده است.

به گزارش ایرنا،این مسوول برای شرکت در ایین معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده بود.منبع:ایرنا