خبرگزاری فارس: شرایط نگهداری حیوانات در باغ‌وحش بابلسر بسیار نامناسب است به طوری که در یک گشت روزانه از این باغ وحش شیرهایی را می‌بینید که علف می‌خورند و غازهایی که غالبا گِل‌خوار شده‌اند.

باغ‌ وحش محلی برای نگهداری حیوانات (اهلی و وحشی) است، در باغ‌ وحش برای هر حیوان قفس یا زیستگاه مصنوعی ایجاد می‌شود و این قفس یا زیستگاه باید براساس استاندارد باشد که با رعایت قوانین مربوط به شرایط نگهداری حیوانات در قفس‌ها یا زیستگاه‌های طبیعی باغ ‌وحش می‌تواند فرصت خوبی را برای انجام بسیاری از مطالعات زیست‌شناختی و آموزشی ایجاد کند.

با اینکه در سال‌های اخیر دستورالعمل استانداردسازی باغ‌وحش‌ها به مراکز ابلاغ شده است اما بسیاری از این مراکز تا به حال حتی به شرایط استاندارد نیز نزدیک نشده‌اند.

جالب ماجرا این است که صاحبان باغ‌وحش‌ها مدعی کمک به حفاظت از حیوانات محیط زیست و در معرض خطر هستند اما متاسفانه آنچه در باغ وحش بابلسر مشاهده می‌شود این است که این باغ‌ وحش مکان مناسبی برای نگهداری این حیوانات نیست و تنها مکانی برای درآمدزایی است اما به چه قیمتی!

داستان باغ‌ وحش بابلسر داستان بسیار غم‌انگیز و نگران‌کننده‌ای است بد نیست بدانید این باغ وحش چندی پیش به دلیل اینکه در رسانه‌ها از نحوه بد نگهداری خرس عنوان شده بود با تعطیلی موقت روبرو شده بود اما مجددا بازگشایی شد و این بازگشایی در حالی بود که تغییر و تحول زیادی در وضعیت فیزیکی و نحوه نگهداری حیوانات زبان بسته که در وضعیت بدی هم هستند، انجام نشد.
منبع : برترین ها