مدیرکل محیط زیست استان مازندران در خصوص وضعیت حیاط وحش گفت: با توجه به آنچه باید به عنوان ویژگی های در ارتباط با حیات وحش در استان داشته باشیم وضعیت حیات وحش ماستان نسبت به سالهای نه چندان دور وضعیت ایده آل نیست.

به گزارش مهر، ناصر مهردادی عصر چهارشنبه در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در دهمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاریها و رسانه های مجازی استان افزود: در حال حاضر وضع پرندگان خوب است و برای زمستان گذارانی به استان کوچ می کنند ولی در جنگل در بعضی مناطق آنچه را انتظار داریم نیست تلاش می کنیم با کمک سازمان های مردم نهاد و کسانی که می توانند به محیط زیست کمک کنند به روز های خیلی خوب برسیم.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به آسیب هایی که از گذشته نه چندان دور در خصوص حیاط وحش بوقوع پیوست گفت: باید تلاش کرد تا استان مازندران به پویایی اولیه خود بازگردد.

وی با اشاره به صدور جواز حیاط وحش در برخی شهرهای استان خاطرنشان کرد: در شهر ساری مجوزی را برای بحث باغ وحش صادر شده و انتظار داریم تا با فضاسازی مناسب روند مطلوبی برای باغ وحش ساری ایجاد شود.

مهردادی اضافه کرد: در بابلسر هم برای حیاط وحش مشکلاتی داشتیم که با پیگیری های قضایی که داشتیم تا حدودی بعضی مشکلات در این شهرستان رفع شود.

مدیرکل محیط زیست استان مازندران در بخش دیگر به الاینده های زیست محیطی در دریای خزر پرداخت و گفت: اگرپیگیری منسجم صورت بگیرد شبکه های جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه های فاضلاب شهری و ساماندهی رودخانه ها و داشتن تصفیه فاضلاب صنعتی خاصه نواحی و شهرک صنتی راه اندازی نشود صد در صد وضعیت مان بدتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته نمونه های الاینده ها نگرانی آنچنان در دریای خزر وجود ندارد اما در برخی مناطق نگرانی جدی وجود دارد

مهردادی همچنین با اشاره به بازدید خود از غرفه خبرگزاری مهر در دهمین نمایشگاه مطبوعات مازندران گفت: خبرگزاری مهر یکی از خبرگزاری های بسیار خوب و ما هم بسیار علاقه مندیم و بارها هم به مسائل محیط زیست به شایستگی پرداختند و آن چه که در خبرگزاری مهر ترسیم شده باید با تلاش همه خبرنگاران رسید.منبع:مهر