رییس اداره حفاظت محیط زیست آبادان از به دام افتادن چهار شکارچی غیر مجاز در تالاب بین المللی شادگان خبر داد و گفت: این افراد در سه کمین توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست آبادان در هنگام شکار غیرقانونی شناسایی و بازداشت شدند.

به گزارش زیست آنلاین از ایرنا ˈسید احمد موسوی آزادˈ با اشاره به کشف 9 قطعه مرغابی و یک قطعه فلامینگو از شکارچیان متخلف افزود: متخلفین صید و شکار 10 میلیون و 320 هزار ریال جریمه شدند.

وی گفت: پرونده قضایی این افراد تشکیل برای انجام مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی شد.

رییس محیط زیست آبادان افزود: تالاب بین المللی و پناهگاه حیات وحش شادگان با وسعت ۳۲۸هزار و ۹۲۶ هکتار در سال ۱۳۵۱ به عنوان پناهگاه حیات وحش اعلام و در فهرست تالاب های بین المللی کنوانسیون رامسر ثبت شد.

موسوی آزاد با اشاره به زیست انواع اردک، مرغابی، غاز، قره غاز، پلیکان و فلامینگو در پناهگاه حیات وحش شادگان گفت: برخی افراد سودجو به صورت غیر قانونی اقدام به شکار این پرندگان کرده و ضمن آسیب رسانی به محیط زیست منطقه بعضا در درگیری با ماموران مزاحمت هایی نیز ایجاد می کنند.

ˈهادی جلالیˈ محیط بان آبادانی در تاریخ 23 تیر امسال در حین انجام وظیفه برای حفاظت از محیط زیست در تالاب بین المللی شادگان از سوی شکارچیان متخلف مورد اصابت دو گلوله ساچمه ای قرار گرفت و مصدوم شد.


منبع:ایرنا