برترین ها: آینه‌کاری هنری است که با چسباندن قطعه‌های کوچک آینه به شکل‌های هندسی و گل و بته‌های مختلف اجرا می شود. در این رشتهٔ هنری، هنرمند آینه‌کار با استفاده از شیشه و برش آن به اشکال متنوع، فضایی درخشان و زیبا در بناها می‌آفریند و از بازتاب نور در قطعات بی‌شمار آینه، تشعشع، درخشش و زیبایی در تزیینات بناها ایجاد می‌شود و پوششی بسیار مناسب و زیبا برای تزیین بنا از نظر استحکام و دوام است.

این هنر یکی از شاخه‌های هنرهای تزیینی ایران است و از ابتکارهای ویژهٔ هنرمندان ایرانی به شمار می‌آید. اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود. خالق عالم، نخستین و خلاق ترین آینه کار جهان بوده و هست. در این آلبوم قرار است تصاویری از عنکبوت هایی را ببینید که نه مجسمه، نه شیشه ای، نه جواهر و ... نیستند و موجودات زنده ای است هستند که در گوشه و کنار جهان برای خودشان زندگی می کنند.

این عنکبوت ها، عنکبوت آینه ای یا پولک‌دار نامیده می شوند و در گونه های متنوع موجود هستند. این حشرات جواهرمانند، کمرهای آینه ای و بازتاب دهنده‌ی نور و شکم های نقره ای دارند.

اندازه تکه های آینه مانندی که در پشت این عنکبوت ها وجود دارد به نظر ثابت هستند، اما با توجه به موقعیت و خطری که این حشره را تهدید می کند، سایز آنها بزرگ و کوچک می شود. بازتاب نوری آنها نیز به واسطه گوانین صورت می گیرد که در دیگر عنکبوت ها عنصر رنگ است.منبع : برترین ها