توقف فعالیت معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر دماوند


آیت‌الله آملی‌لاریجانی به رئیس کل دادگستری استان مازندران دستور داد که شرایط و نحوه فعالیت این معادن هر چه سریعتر بررسی شود.

به دستور رئیس قوه قضاییه، رئیس کل دادگستری استان مازندران از فعالیت و بهره‌برداری غیرمجاز از تمامی معادن واقع در ارتفاع بالای 2200 متر قله دماوند جلوگیری کرد.

به گزارش ایسنا، در پی وصول گزارش‌هایی مبنی بر برداشت و بهره‌برداری غیرمجاز از معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر در قله دماوند، آیت‌الله آملی‌لاریجانی به رئیس کل دادگستری استان مازندران دستور داد که شرایط و نحوه فعالیت این معادن هر چه سریعتر بررسی شود.

بنا بر این گزارش در پی صدور این دستور، رئیس کل دادگستری مازندران با دعوت از مدیران دستگاه‌های ذیربط و ضابطان قضایی در استان مازندران، در روز عید سعیدفطر به منطقه عزیمت کردند و از نزدیک به بررسی امور مذکور پرداختند.

پس از انجام بررسی‌های لازم و شنیدن سخنان مسئولان ذیربط و بهره‌برداران معادن، دستور توقف فعالیت تمامی معادن واقع در ارتفاع بیش از 2200 متر صادر و از فرماندهی انتظامی استان خواسته شد از تردد هرگونه کامیون و وسایل باربری به سمت معادن جلوگیری شود.

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، اقدامات لازم به منظور رسیدگی نهایی به پرونده این معادن از طریق مبادی قانونی در حال انجام است.


منبع:ایسنا