سرپرست پارک ملی لار از محکومیت 2 نفر متخلف به شش ماه حبس تعزیری به اتهام مشارکت در شکار غیرمجاز سه رأس کل و بز وحشی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، نقی میرزاکریمی با اعلام این خبر گفت : در هفته گذشته یکی از محیط بانان پارک ملی لار در حین گشت و کنترل منطقه متوجه صدای شلیک 12 تیر در ارتفاعات این منطقه می شود و سریعاً موضوع را گزارش کرده تا منطقه توسط مأموران محاصره شود.

وی افزود: متاسفانه به علت تاریکی شب و موقعیت جغرافیایی متخلفان، امکان دستگیری آنها وجود نداشت.

میرزا کریمی با اشاره به اینکه تعقیب و گریز تا بامداد روز بعد ادامه داشت تصریح کرد: اکیپی جهت عملیات تعقیب و گریز تشکیل شده که با تحت نظر گرفتن منطقه سرانجام در ارتفاعات به سه نفر متخلف در حال سلاخی و پوست کندن لاشه سه رأس کل و بز وحشی برخورد می کنند.

وی ادامه داد: ماموران سریعاً جهت دستگیری آنها وارد عمل شده که دو نفر از متخلفان بهمراه لاشه یک رأس کل، یک رأس بز و یک رأس بزغاله وحشی دستگیر می شوند و نفر سوم که شکارچی اصلی و از دامداران و عشایر منطقه بود بدون توجه به ایست مأموران و وبا استفاده از موقعیت خاص منطقه موفق به فرار می شود.

میرزاکریمی اظهار داشت : متهمان با تشکیل پرونده به دادگاه بخش لاریجان معرفی شدند.

سرپرست پارک ملی لار با بیان اینکه دو نفر متخلف دستگیر شده به اتهام مشارکت در شکار غیرمجاز به شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند ادامه داد: پرونده نفر سوم نیز مفتوح می ماند و با پیگیری های به عمل آمده رأی صادره به تأیید دادگاه تجدیدنظر استان مازندران نیز رسیده است.منبع:باشگاه خبر نگاران