در سه ماهه نخست سال 93 در شهرستان علی آباد کتول ، حیواناتی از جمله: سارگپه، دلیجه، گاوچرانک ، جغد جنگلی ، بوتیمار و کلاغ از مرگ حتمی نجات یافته و در طبیعت رهاسازی شده اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، این پرندگان با همکاری طبیعت دوستان و همیاران محیط زیست شهرستان علی آباد کتول به مرکز این اداره تحویل داده شدند و پس از تیمار و مداوا در عرصه های طبیعی این شهرستان رها شدند .


در طول سال حیوانات وحشی که در مناطق مختلف استان دچار حادثه شده و زخمی می گردند توسط محیط بانان زحمتکش محیط زیست و یا علاقمندان به حیات وحش به اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان و واحد های تابعه منتقل شده و پس از معالجه و نگهداری تا زمان بهبودی ، دوباره به زیستگاه خود بازگردانده شده و در آنجا رها سازی می شوند .

بر این اساس به اطلاع مردم شریف و طبیعت دوست استان می رساند که در صورت برخورد با پرندگان و حیوانات وحشی سالم یا زخمی می توانند به طور شبانه روزی به واحدهای تابعه در شهرستانها و یا اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان با شماره 1540 و 5545463 به صورت شبانه روزی تماس حاصل نمایند .


منبع:باشگاه خبر نگاران