مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی از شکارچیان خواست برای حفظ محیط زیست تفنگ‌های خود را کنار بگذارند.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا، با اشاره به اینکه حمله حیوانات وحشی به احشام و جوامع انسانی اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: حیوانات وحشی قلمرویی دارند که به دلایل مختلف از قبیل خشکسالی و شکار حیوانات علف‌خوار توسط شکارچیان ممکن است خوراک و طعمه آن‌ها در این قلمرو کم شود.

وی با بیان اینکه اصولا حیوانات وحشی تمایلی برای نزدیک شدن به جوامع انسانی ندارند، خاطرنشان کرد: با این حال سازمان محیط زیست در این امر مقصر نیست و نمی‌توان به حیوانات وحشی قلاده زد و از وقوع این اتفاق پیشگیری کرد.

صالحی ادامه داد: در صورت حمله حیوانات وحشی به روستاها و از بین رفتن احشام، سازمان محیط زیست معمولا خسارت‌های وارده را جبران می‌کند.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: شکارچیان در نظر داشته باشند که با شکارهای غیرمجاز و از بین بردن حیوانات علف‌خوار، طعمه حیوانات وحشی را از بین می‌برند و زمینه حمله این حیوانات را به جوامع انسانی و روستاها فراهم می‌کنند.

وی از روستاییان خواست اقدامات لازم را برای حفاظت از احشام خود انجام دهند و حیوانات علف‌خواری با که به مزارع آن‌ها نزدیک می‌شوند، از بین نبرند و این حیوانات را با تدابیر دیگری از مزارع خود دور کنند زیرا کشتن این حیوانات باعث کاهش طعمه حیوانات وحشی و در نتیجه حمله آنها به جوامع انسانی می‌شود.


منبع:ایسنا