مسئول روابط‌عمومی اداره‌کل محیط زیست زنجان، از کشف یک قلاده توله گرگ از یک منزل مسکونی در زنجان خبر داد.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا امجد باقری با بیان این مطلب، اظهارکرد: فرد متخلف توله گرگ را از طبیعت گرفته بود که با کسب مجوز قضایی بازدید از منزل و تلاش همکاران یگان استان این توله گرگ کشف شد و فرد خاطی برای رسیدگی حقوقی تحویل مراجع قضایی شد.

باقری با بیان اینکه اسارت حیوانات هیچ لذتی نداشت و افراد باید با نگاهی انسانی به این موضوع توجه داشته باشند، افزود: نگهداری حیوانات‌وحشی و در برخی اوقات بچه‌های این حیوانات در منزل هیچ سودی برای فرد نداشت و در کنار آن باعث آسیب به حیات‌وحش می‌شود.

وی تصریح‌کرد: حیوانات‌وحشی باید در مناطق بومی خود زندگی کرده و قطعاً دوری از این فضا به‌ ویژه در ماه‌های اول زندگی باعث به خطر افتادن جان آن‌ها و در نتیجه مرگ خواهد شد که قطعاً کسی چنین چیزی را نمی‌خواهد.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت محیط‌زیست با جدیت با افرادی که حیات‌وحش را به خطر می‌اندازند برخورد می‌کند، یادآور شد: باید به این نکته توجه داشت که اگر حیوانی به ‌ویژه در سن کم به اسارت گرفته شود حتی در صورت بازگشت به طبیعت جان وی در خطر است، چرا که ترس او از انسان از بین رفته و به راحتی در دام شکارچیان گرفتار می‌شود.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده توله حیوانات در طبیعت از نزدیکی به آن‌ها اجتناب کرده و آن‌ها را از مادران‌شان دور نسازند، چرا که با این اقدام آسیب جدی به چرخه طبیعت وارد خواهد کرد


منبع:ایسنا