رئیس اداره محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از بازديد مركز نگهداري پارك ساعي در راستای نظارت بر ساماندهي مراكز نگهداري حيات وحش استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران امیرعباس احمدي با اعلام این خبر گفت: با توجه به تفاهم نامه منعقده بین اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و سازمان دامپزشكي و پيرو اهداف مشترك از جمله نظارت بر ساماندهي مراكز نگهداري حيات وحش و كنترل بيماريهاي مشترك حيوانات اهلي و وحشي،طی چند روز گذشته كارشناسان این اداره به همراه كارشناس اداره كل دامپزشكي استان از مركز نگهداري حيات وحش پارك ساعي بازديد نموده اند.

وی با بیان اینکه این مرکز از شرايط مطلوبي به لحاظ نگهداري از گونه هاي جانوري برخوردار نبوده گفت: این مرکز فاقد مجوز زيست محيطي مي باشد، و بر این اساس مكاتباتي با شهرداري منطقه 6 تهران صورت گرفت تا ضمن ارسال مدارك و مستندات و طرح توجيهي فني جهت اخذ مجوز زيست محيطي نسبت به اصلاح و رفع مشکلات مشاهده شده اقدام نمايند.

احمدی با اشاره به اینکه در سطح استان تهران مجموعا 14 مركز نگهداري حیوانات فعاليت دارند تصریح کرد: از اين ميان 7 مركز از جمله باغ وحش ارم، موزه طبيعت و حيات وحش داراباد و باغ پرندگان لويزان از مراكز مطلوب و مجاز بوده و ساير مراكز در حال پيگيريهاي لازم جهت اخذ مجوز مي باشند.

رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: همچنين اين اداره كل طي آخرين اقدامات خود به تمامي مراكز غير مجاز اخطاريه صادر و موارد لازم جهت اخذ مجوز زيست محيطي را ابلاغ نموده و خوشبختانه نيمي از مراكز غير مجاز در اين خصوص به منظور اخذ مجوز زيست محيطي با ارائه اسناد و مدارك به اين اداره كل مراجعه داشته اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از آنجاييكه مراكز نگهداري حيات وحش به لحاظ تنوير افكار عمومي و اشاعه فرهنگ زيست محيطي حائز اهميت مي باشند مي بايست به صورت مجاز و در چهارچوب ضوابط و مقررات زيست محيطي فعاليت نموده تا بتوان در راستاي پيشبرد اهداف زيست محيطي از اين مراكز استفاده نمود.


منبع:باشگاه خبر نگاران