باغ وحش «هاگن‌بک» در شهر هامبورگ آلمان از تولد نخستین بچه گراز دریایی در این کشور خبر داد.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا مسئولان این باغ وحش با شور و هیجان فراوان این بچه گراز دریایی 14 روزه را به بازدیدکنندگان معرفی کردند. این نخستین و تنها گراز دریایی است که تاکنون در آلمان متولد شده است. این گراز دریایی از مادر 17 ساله‌اش به نام «دینا» متولد شده و تاکنون اسمی برای آن انتخاب نشده است.

به دنبال تولد این گراز دریایی،‌مسئولان باغ وحش این مادر و فرزند را از سایر حیوانات جدا کرده‌اند تا وابستگی این دو به هم بیشتر شود. پس از آنکه رابطه مادر و فرزندی این گرازهای دریایی تقویت شود، مسئولان باغ وحش این بچه گراز را نزد سایر اعضای خانواده چهار نفری گرازهای دریایی می‌برند. این بچه گراز دریایی پس از تولد، تحت مراقبت جدی مادرش توانست برای اولین بار حسابی شنا کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلد ریپورت، مسئولان باغ وحش هاگن‌بک قصد دارند مسابقه‌ای را برای انتخاب نام این گراز دریایی برگزار کنند. گراز دریایی ماده از این حیث که از نوزاد خود به سبک انسان‌ها نگهداری می‌کند مشهور است و در روزهای نخست تولد فرزندش وابستگی عاطفی زیادی با نوزادش پیدا می‌کند. گراز دریایی مادر در هر آبستنی تنها یک فرزند به دنیا می‌آورد که وزن طبیعی هر بچه گراز تازه متولد شده حدود 45 تا 47 کیلوگرم است و طول بدن آن نیز به حدود 95 تا 123 سانتیمتر می‌رسد.

منبع:ایسنا